Hlavní navigace

Linux Mint Cinnamon 15 Olivia

Kompletní operační systém z rodiny Linux

Linux Mint je relativně mladá distribuce sázející stejně jako Ubuntu především na příjemné a jednoduché grafické rozhraní. Je proto vhodná zejména pro začínající uživatele, nicméně na své si přijdou i ti více nároční.

Jedna z výhod Mintu je, že instalační ISO je nabízeno jak v čisté verzi, tak i s přednastavenými balíky kodeků a přehrávačů. Toto se hodí zejména těm, kteří chtějí používat počítač jako multimediální centrum a nechtějí řešit žádné dodatečné nastavení.

V základě nabízí tato distrbuce dvě grafická rozhraní. MATE, které je postaveno na osvědčeném Gnome 2 a nově vyvijené Cinnamon, které pak vychází z knihoven  Gnome 3.2. Zejména druhou varinatu ocení ti, kteří na Linux přecházejí například z Windows, mnoho jeho prvků je totiž umístěno na podobných místech, což usnadňuje orientaci.

Linux Mint nabízí plnohodnotou alternativu těm, kteří chtějí využívat výhod svobodného operačního systému s jednoduchým ovládáním a přitom jim nesedlo nové rozhraní Unity nyní prosazované v Ubuntu.

Distribuce zatím není zcela lokalizována do češtiny, takže do některých aplikací je nutné jazykovou podporu a slovníky doinstalovat ručně.

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem s vylepšením od
Aktualizace programu
25. 7. 2013
Antivirová kontrola
22. 11. 2022 3:49
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
29 500×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem

Souhrnné informace o Linux Mint Cinnamon

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.