Hlavní navigace

Web Ubuntu odpočítává. Co nás čeká?

Na oficiálních webových stránkách linuxové distribuce Ubuntu se objevil časový odpočet, avšak bez jakýchkoli upřesňujících informací. S největší pravděpodobností se však jedná o zcela novou verzi Ubuntu pro smartphony.
Martin Tábor 2. 1. 2013

Sdílet

Kolem devatenácté hodiny místního času bychom se měli mít možnost „dotknout“ něčeho zcela nového z produkce společnosti Canonical. Oficiální stránky jsou sice na informace více než skoupé a působí až záhadně, avšak v dlouhodobějším kontextu se jeví nejpravděpodobnější, že vývojáři Ubuntu dokončili verzi pro mobilní telefony s Androidem. Podle některých zdrojů by se však i v tomto případě mohlo zatím jednat spíše o veřejnou testovací verzi. Na mobilní verzi Ubuntu se začalo pracovat díky faktu, že dnešní dvou(či více)-jádrové mobilní procesory poskytují s přidruženou elektronikou výkon, jehož potenciál leckdy není na samotném mobilním telefonu ani plně využit.

Web Ubuntu.com v současné době

Představa vývojářů proto počítá s možností připojení smartphonu k běžně velkému počítačovému monitoru s dotykovým ovládáním či využitím klávesnice a myši. Na monitoru samotném by se pak mělo nacházet (možná upravené) prostředí Unity. Canonical chystá  i větší optimalizaci GUI pro dotykové ovládání, avšak ta by se měla dle všeho objevit až ve verzích roku 2014. Další jistotou je i to, že Ubuntu 13.04 je v současné době vzdálené mnohem více než několik hodin, a proto veškeré okolnosti nahrávají skutečně spíše „Androidu“. Nechme se však překvapit.

Zdroj: neowin.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty