Hlavní navigace

Ubuntu 15.10

Operační systém Linux v českém podání

Ubuntu je kompletní operační systém založený na Linuxu. Je volně dostupný a k dispozici je komunitní i profesionální podpora.

Komunita Ubuntu je postavena na principech popsaných v Manifestu Ubuntu: software by měl být dostupný zadarmo, softwarové nástroje by měly být dostupné v místním jazyce, pro lidi s různými vadami a lidé by měli mít svobodu přizpůsobovat a upravovat software tak, jak jim to vyhovuje.

Tyto svobody Ubuntu zásadně odlišují od tradičního proprietárního softwaru: nejenže potřebné nástroje máte k dispozici zdarma, ale máte také právo měnit software tak, aby vyhovoval vašim potřebám.

Ubuntu obsahuje spoustu užitečných aplikací pro práci s počítačem. Pro vyzkoušení tento systém ani nemusíte instalovat, stačí pouze nabootovat z CD.

Ubuntu nabízí možnost instalace přímo z prostředí MS Windows, kde se potom chová jako obyčejná aplikace. Instalátor naleznete na CD Ubuntu (stačí jej ve Windows vložit do mechaniky).

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
4

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem s vylepšením od
Aktualizace programu
28. 10. 2015
Antivirová kontrola
9. 1. 2024 3:42
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
127 207×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
4

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem

Souhrnné informace o Ubuntu

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.