Hlavní navigace

Mandriva Linuxu 2007

Linuxová distribuce vhodná i pro začátečníky

Mandriva Linux (dříve Mandrake Linux) je kompletní operační systém vybavený stovkami aplikací pro každodenní použití. Jednou z jeho hlavních výhod je velmi rychlá instalace a snadné základní nastavení. Právě díky této uživatelské přívětivosti patří mezi nejoblíbenější distribuce na světě. A nejen ve světě. V České s Slovenské republice je podle průzkumů již delší dobu nejpoužívanější a nejoblíbenější distribucí právě Mandriva Linux.

Ankety na Internetu i nezávislé testy potvrzují, že Mandriva Linux je nejsnazší na použití pro linuxové začátečníky. Je nasazován především na pracovních stanicích, ale začíná být oblíben i jako serverová distribuce. Lví podíl na tom určitě mají výborné konfigurační nástroje umožňující snadné a efektivní nastavení počítače. Instalace je rychlá a jednoduchá, detekce a nastavení hardwaru probíhá zcela automaticky. Uvnitř je však Mandriva stále výkonný, stabilní a bezpečný operační systém bez virů.

Důležité upozornění: ISO obrazy DVD mají více než 4 GB, proto pro jejich stahování použijte software, který se s touto velikostí vyrovná. Nestahujte ISO obrazy DVD na oddíl se souborovým systémem FAT - tento souborový systém má omezení velikosti souboru na 4 GB a soubor nejde korektně uložit!

 


Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem s vylepšením od
Aktualizace programu
27. 4. 2007
Antivirová kontrola
9. 12. 2022 3:47
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
22 447×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem

Souhrnné informace o Mandriva Linuxu 2007

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty