RSS export


Složenky


Celkové hodnocení
3.9 z 53.9 z 53.9 z 53.9 z 53.9 z 5(23 hlasů)


česky slovensky

Vyplňování složenek do standardních tiskopisů

Program usnadňuje vypisování složenek České pošty a Slovenské pošty. Umožňuje založit databázi příjemců, což zvyšuje efektivitu vyplňování u opakovaných plateb.

Součástí je i vytváření přehledu vystavených složenek s možností filtrování a tisku přehledových sestav. To je výhodné pro kontrolu a bilancování provedených plateb.

Program obsahuje návrháře tisku, takže je možné uživatelsky libovolně upravovat předlohy tisku podle vlastních požadavků a přidávat nové předlohy.

Program využívá standardní tiskopisy "Poštovní poukázka A, typ 114", "Poštovní poukázka C, typ 117" a "Poštovní dobírková poukázka C, typ 118". Předlohy pro další tiskopisy (nejen složenky) lze vytvořit zdarma na základě poptávky uživatelů programu.

Na přání je možné program upravit pro tisk na speciální formuláře velikosti A4, kdy je v horní části prostor pro tisk libovolných údajů a vlastní složenka je ve spodní části s možností odtržení nebo integrování funkce pro hromadný tisk. Tato služba je zpoplatněna.

Instalace spočívá v rozbalení staženého souboru a zkopírování adresáře s programem na pevný disk, případně flash disk. Součástí programu je stručná nápověda První kroky, která velmi názorně provede od nezbytného nastavení prostředí po vytisknutí první složenky. Podrobná nápověda s popisem programu je na stránkách autora.

Je nutné vzít v úvahu, že tisk na předtištěný formulář netypického formátu není snadná záležitost, vyžaduje jistou zkušenost a než se dosáhne dokonalého výsledku, je potřeba si trochu pohrát s nastavením tiskárny. Nelze vyloučit i to, že některé tiskárny (typicky novější a nejlevnější modely) tento typ formuláře prostě nezvládnou. Častou překážkou je buď nedostatečně precizní vodicí dráha papíru nebo neschopnost tiskárny přenést text s orientací 90 či 270 stupňů. V případě problémů s tiskem je možné hledat pomoc v on-line nápovědě (kapitola Zkušenosti z praxe), která je na základě poznatků uživatelů průběžně doplňovaná nebo přímo u autora programu.

Pro hromadný tisk složenek je určen program Adresář.


Celkové hodnoceníSdílet s přáteli


Souhrnné informace o Složenky

Licence:
Freeware
Autor:
Datales
Potřeba instalace:
ne
Domovská stránka:
http://www.datales.cz
Velikost souboru:
5,1 MB
Operační systém:
Windows 7/8/10
Staženo:
17989x celkem
53x tento týden
Poslední aktualizace:
28. ledna 2017
Odběr nových aktualizací:

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi?
Dejte nám o tom vědět. Velice děkujeme za Vaše podněty.