Hlavní navigace

Srpen 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se objevila s pěkným náskokem jednoúčelová utilita pro zakázání a odinstalování OneDrive z Windows 10. Na druhém místě se pak umístil nástroj, který poskytuje přístup k tweakovacím funkcím ve Windows 10.
Coudy 5. 9. 2017

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila jednoúčelová utilita pro zakázání a odinstalování OneDrive z Windows 10. Druhé místo pak obsadil nástroj, který poskytuje přístup k tweakovacím funkcím ve Windows 10 Na pomyslném třetím místě se nachází software pro navrhování nábytku a vizualizaci interiéru ve 3D

Pořadí  Název aplikace   Licence Počet stažení
1.  OneDrive Uninstaller   Freware 142
2.  Win10Clean   Freeware 113
3.  PRO100   Freeware 77
4.  Ashampoo Disk-Space-Explorer   Freeware 71
5.  Change Icon   Freeware 65
6.  BookReader   Freeware 57
7.  Icon Maker   Freeware 55
8.  BoinTime   Freeware 53
9.  TdhCad   Freeware 537
10.  PartMgr   Freeware 50
11.  Sophos Clean   Freeware 50
12.  Windows Quick Boost   Freeware 49
13.  Oversetter   Freeware 46
14.  Spelling Bee Ninja   Freeware 46
15.  WizeTV   Freeware 45

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1. OneDrive Uninstaller

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem OneDrive Uninstaller. Jedná se jednoúčelová utilita pro zakázání a odinstalování OneDrive z Windows 10. Jedná se o pomocníka, který dokáže kompletně odstranit cloudového klienta integrovaného Microsoftem přímo do systému. Aplikace běží v příkazové řádce (cmd) a pravděpodobně bude vyžadovat pro úspěšné dokončení operace administrátorská oprávnění. Odstraněním OneDrive dojde ke smazání všech lokálně uložených souborů připravených k synchronizaci, zablokování přístupu k roamingovým profilům, konfiguraci App Storu a cloudovému nastavení. Zejména pokud používáte k přihlašování do systému účet od Microsoftu místo lokálního účtu.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Win10Clean

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Win10Clean. Jedná se o nástroj, který poskytuje přístup k tweakovacím funkcím ve Windows 10. Umožňuje například zakázat Windows Defender, navrátit průzkumníku styl z Windows 7, zakázat HomeGroup, odinstalovat OneDrive, vyčistit kontextové menu, zakázat GameDVR nebo reklamy ve Start menu. Nástroj také nabízí snadné odinstalování nepotřebných komponent a aplikací specifických pro Windows 10, jako Windows Store, Cortana, Microsoft Edge, Skype App, Feedback Hub, Calculator, Sound Recorder, Miracast View, HoloShell, Holographic Viewer, Minecraft UWP, Window Picker a podobně.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. PRO100

Pomyslnou třetí příčku obsadil PRO100. Software pro navrhování nábytku a vizualizaci interiéru ve 3D. Každá aktualizace je zavedena a zobrazena prakticky okamžitě. Program umožní uspořádat nábytek a aktualizovat jeho konstrukci, stejně jako upravovat barvy panelů, stěn, dvířek, čalounění pohovky nebo ubrusu. K překreslení je využito renderovacího modulu PRO100 Kray. Program automaticky generuje seznam všech použitých materiálů a prvků. K dispozici je také okamžitá kalkulace ceny v případě, že dojde k provedení specifických úprav. Využívá k tomu vstupní data pro odhad nákladů s přihlédnutí k použitým materiálům a prvkům. Software se zaměřuje na návrh různých druhů interiéru, včetně kuchyní, koupelen, obývacích pokojů, kanceláří nebo obchodních prostor.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program Ashampoo Disk-Space-Explorer je software pro zobrazení detailního přehledu o distribuci souborů a využití diskového prostoru. Na rozdíl od integrovaného Windows Exploreru (Průzkumníku Windows) vypisuje výsledky na základě souborových typů a pomáhá rychle lokalizovat potenciální resource hogy, tedy funkce zpomalující běh systému. K dispozici jsou filtry, pomocí kterých můžete prohledávat disk pro specifické soubory, jako jsou videa, hudební skladby, binární soubory nebo dokumenty. Prostřednictvím grafů pak program vizualizuje poměr využití disku z pohledu jednotlivých typů souborů.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Change Icon. Jedná se jednoduchý nástroj pro změnu ikony konkrétní složky. Modifikaci je možné provést ve dvou rychlých krocích. V okně aplikace stačí pomocí průzkumníku Windows zvolit umístění složky na disku a poté to samé provést znovu, nicméně v tomto případě je třeba specifikovat umístění ikony, která bude tu původní nahrazovat. Nástroj nabízí dvě funkce. První umožňuje nastavit novou ikonu. Druhá pak dokáže resetovat ikonu do původního vzhledu. Obrázek je možné zvolit z pevného disku nebo z internetového zdroje Imdb.

Poslední zmíněnou aplikací je program BookReader. Jedná se o čtečkau ePub elektronických knih. Umožňuje spravovat vaší knihovnu v přehledném UI. Nabízí přístup ke statistikám. Podporuje vyhledávání napříč celou knihovnou. Prohlížeč zobrazuje informaci o aktuální stránce, celkovém množství stránek nebo počtu procent již přečtených stran. Knihy a strany lez ukládat do oblíbených a později se k nim vracet. U každé knihy je vypsán seznam kapitol a statistické údaje. Aplikace podporuje nastavení vzhledu, ať už se jedná o styl písma (font), jeho velikost, barevné schéma, nebo velikost řádků. Současně jsou k dispozici funkce pro odstranění metadat a cache s covery, odstranění statistik, resetování nastavení nebo resetování všeho.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty