Hlavní navigace

Firefox 55 přináší velkou spoustu zásadních vylepšení

Zatímco minulá verze připomínala tak trochu klid před bouří, pro tu nynější si vývojáři z Mozilly schovávali spoustu zajímavých a dlouho chystaných novinek. Jen na úvod můžeme zmínit třeba výrazně rychlejší spuštění.
Martin Tábor 28. 8. 2017

Sdílet

Firefox 55 vtrhl na scénu a přináší poměrně velké množství technologických zlepšení. Mezi nimi rozhodne nezapadne rychlejší spouštění celé aplikace a rovněž prakticky „okamžité“ znovuotevření všech panelů při obnovení relace (i v případě, že jich bylo velké množství). Mozilla se také pochlubila, že dle jejích vlastních meření je Firefox úspornější při nakládání s operační pamětí než jeho největší konkurent Google Chrome. S tím také souvisí nová architektura použítá teprve v minulé verzi – Firefox nově standardně běží ve čtyřech samostatných procesech, nicméně aktuální verze přináší na strojích s více než 8 GB RAM možnost ručně zvolit ještě větší číslo.

Mozilla Firefox 55.0.1

Firefox by měl být dle všeho také prvním prohlížečem, který začal podporovat virtuální realitu v podobě WebVR. O tom, jaké možnosti aktuálně technologie skýtá, si můžete udělat obrázek např. i na oficiálním prezentačním webu Mozilly. Všem uživatelům by se měl defaultně načítat obsah ve Flashi až po kliknutí na daný prvek. V balení je samozřejmě spousta dalších změn jako výběr vyhledávače v adresním řádku nebo preferování 64-bitové verze při instalaci (Mozilla tvrdí, že je již stabilnější než 32-bitová). Fanoušci Mozilly již vyhlíží Firefox 57, který dá sbohem vzhledu Australis a celý prohlížeč si tak opět obleče zbrusu nový kabát.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty