Hlavní navigace

Říjen 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se objevila s pěkným náskokem jednoúčelová utilita sloužící jako ochrana počítače před ransomwarem. Na druhém místě se pak umístila jednoduchá aplikace pro sledování videí z YouTube.
Coudy 4. 12. 2017

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila ochrana počítače před ransomwarem. Druhé místo pak obsadila jednoduchá aplikace pro sledování videí z YouTube přímo na pracovní ploše systému Windows. Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj pro vylepšení vašich digitálních fotografií.

Pořadí  Název aplikace   Licence Počet stažení
1.  McAfee Ransomware Interceptor   Freeware 115
2.  OneTube   Freeware 100
3.  PitchBox   Freeware 90
4.  RetroArch   Freeware 87
5.  Fonty   Freeware 77
6.  Magoshare Uninstaller   Freeware 77
7.  Muno   Freeware 75
8.  Anti-WebMiner   Freeware 72
9.  IObit Undelete   Freeware 60
10.  Programmer System Care   Freeware 69
11.  Mp4 Video 1 Click   Freeware 68
12.  Repartition Bad Drive   Freeware 65
13.  JAYG   Freeware 64
14.  Wondershare Fotophire   Freeware 63
15.  Exif Date Editor   Freeware 60

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1.McAfee Ransomware Interceptor

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem McAfee Ransomware Interceptor. Jedná se o bezpečnostní nástroj pro ochranu počítače před ransomwarem. Po celou dobu běží tiše na pozadí a nevyžaduje žádnou konfiguraci. Zobrazuje ikonu v oznamovací oblasti na systémové liště Windows. Prostřednictvím ikony je možné rozbalit kontextovou nabídku s volbami pro pozastavení nebo opětovné spuštění monitoringu v reálném čase. Součástí jsou i funkce pro otevření logu s detekovanými hrozbami nebo umístění specifického souboru do tzv. whitelistu. Po nainstalování nástroje je nutné restartovat počítač, aby se projevily veškeré potřebné změny.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. OneTube

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem OneTube,která je jednoduchá aplikace pro sledování videí z YouTube přímo na pracovní ploše systému Windows, bez potřeby otevření webového prohlížeče. Okno programu v běžném režimu odpovídá rozměrům přehrávaného videa, přičemž velikost je možné kdykoliv upravit podle vlastních požadavků. K dispozici je pouze jediná funkce, prostřednictvím níž lze vložit URL adresu z clipboardu a načíst video. Během přehrávání jsou viditelné všechny standardní ovládací prvky (např. pro spuštění přehrávání, regulování hlasitosti, nastavení rychlosti, otevření videa pomocí webového prohlížeče nebo roztáhnutí na celou obrazovku). Některá videa (především hudební – VEVO apod.) jsou kvůli autorským právům zakázána.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. Pitchbox

Pomyslnou třetí příčku obsadil PitchBox,ktyrý slouží pro transformaci hlasu nebo hudby v reálném čase. K dispozici je několik zvukových efektů (Echo, Flanger, Pitch Shift, Whisperize, Robotize, Graphic Eq., Detune, Ghost Dance, Mizerablize, Beat Filter, Thor, Distort, Water, STN Equalizer, Octaver, Zombify, Vocoder a Pitch Screw). Efekty lze použít i v některém z audio editorů, neboť jsou dostupné jako LADSPA a VST pluginy. V programu je třeba zvolit zdroj audia (mikrofon, audio soubor), vybrat konkrétní zvukový efekt a nastavit intenzitu. Nechybí ani možnost specifikování vzorkovací frekvence, velikosti bufferu nebo režimu audio kanálu. Program pracuje za předpokladu, že zvuková karta počítače nabízí podporu pro ASIO.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program RetroArch, který reprezentuje rozhraní pro emulátory, herní enginy a multimediální přehrávače. Umožňuje spouštět staré herní klasiky za pomoci nabídky podobné XMB (XrossMediaBar). Hry a emulované konzole jsou do nabídky neustále přidávány, jejich aktualizaci lze provést několika kliknutími. K dispozici je možnost výběru konkrétní konzole k emulování her (např. Amiga, Arcade, Atari). Současně nechybí nástroje pro nezávislé stahování ROM her, skenování počítače pro nalezení podporovaných her a nakonec samotné spuštění zvolené hry. V nastavení je možné konfigurovat zobrazování FPS, vertikální obnovovací frekvenci, poměr stran, latenci, úroveň hlasitosti mixéru apod.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Fonty. Jedná se o aplikaci, která zobrazuje seznam všech fontů nainstalovaných v lokálním systému. U každého řádku se stylem písma je uveden i náhled, tedy ukázka, jak vypadá celá věta psaná konkrétním fontem. Ukázkový text si může nadefinovat sám uživatel. Kromě specifikování textu je možné nastavit také velikost písma. Fonty jsou v okně programu seřazeny podle abecedy a nejsou k dispozici žádné filtrovací funkce, proto nelze porovnávat text třeba jen u dvou vybraných stylů písma. Fonty lze procházet ve velikosti od 6 do 108 obrazových bodů.

Poslední zmíněnou aplikací je program Magoshare Uninstaller. Jedná se o nástroj pro správu nainstalovaných programů, respektive jejich snadné odinstalování a odstranění všech souvisejících souborů, které byly v počítači zanechány. Jedná se především o logy, soubory registru nebo dočasné soubory. Dokáže si poradit s odinstalací poškozených programů i softwaru napadeného viry. V okně je vidět kompletní přehled nainstalovaných programů, který obsahuje jejich název, velikost a aktuální verzi. Umožňuje provést odinstalaci nad jednou položkou, stejně tak nabízí volbu pro výběr několika programů a tedy hromadné odinstalování.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty