Hlavní navigace

Listopad 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě nejstahovanějších programů se umístil linuxový nástroj pro vytvoření Windows boot disku. Další místo pak obsadila aplikace pro odstranění EXIF dat z obrázků ve formátu JPEG.
Coudy 8. 12. 2017

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil linuxový nástroj pro vytvoření Windows boot disku. Druhé místo pak obsadila jednoduchá aplikace pro odstranění EXIF dat z obrázků (JPEG). Na pomyslném třetím místě se nachází webový prohlížeč postavený na UXP.

Pořadí  Název aplikace   Licence Počet stažení
1.  WoeUSB   Freeware 96
2.  Exif Remover   Freeware 69
3.  Basilisk   Freeware 68
4.  Apowersoft Photo Viewer   Freeware 67
5.  Before Dawn   Freeware 63
6.  AnyUTube   Freeware 60
7.  T-Clock Redux   Freeware 58
8.  ProtonMail Desktop   Freeware 54
9.  MultiExposure   Freeware 52
10.  DxO PhotoLab   Freeware 50
11.  Microsoft Safety Scanner   Freeware 49
12.  Windows 10 Update Switch   Freeware 48
13.  iMazing HEIC Converter   Freeware 48
14.  SD Sorter   Freeware 47
15.  Transee   Freeware 46

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1.WoeUSB

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem WoeUSB. Jedná se o nástroj pro Linux, prostřednictvím kterého můžete vytvořit bootovací USB disk s Windows. Umožňuje vytvoření zaváděcího média z diskového obrazu ISO nebo fyzického CD, případně DVD. Před spuštěním procesu kopírování souborů na USB disk je třeba provést jeho specifikaci. Program byl vytvořen za podpory dvojice komponent – woeusb a woeusbgui. První z nich představuje utilitu v příkazové řádce, pomocí niž lze vytvořit vlastní bootovací USB disk s instalací systému Windows. Druhá komponenta je vlastně GUI wrapper navržený s pomocí WxWidgets.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Exif Remover

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Exif Remover. Jedná se o nástroj pro snadné odstranění EXIF dat z většího množství obrázků současně. Umožňuje odstranit informace uložené uvnitř souborů s příponou JPEG. Stačí přetáhnout konkrétní soubory do okna programu a jedním kliknutím provést smazání EXIF dat. Po přetažení souborů do okna jsou vždy vypsány všechny názvy souborů, kterých se odstranění týká. Zpracované obrázky jsou automaticky uloženy do stejné složky, zatímco původní soubory zůstávají nedotčeny (neupraveny). Program tedy všechny soubory kopíruje a z takto vytvořených kopií pouze odmaže EXIF informace.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. Basilisk

Pomyslnou třetí příčku obsadil Basilisk. Jedná se o webový prohlížeč založený na Goanna enginu a postavený na Unified XUL Platform (UXP). Poskytuje standardní uživatelské rozhraní prohlížeče Mozilla Firefox. Nabízí nástroje pro přidávání webových stránek do záložek, správu stahovaných souborů, uložení stránky pro offline prohlížení, tisk dokumentů, procházení historie, přepnutí do celoobrazovkového režimu nebo vyhledávání obsahu na aktuální stránce. Součástí je i soukromý režim pro anonymní surfování na internetu, možnost obnovení předcházející relace nebo instalování dodatečné funkcionality prostřednictvím doplňků (add-onů).

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program Apowersoft Photo Viewer. Jedná se o prohlížeč obrázků a fotek. Podporuje spoustu formátů, včetně oblíbených PNG, JPG, BMP, TIFF, stejně jako HEIC (HEIF), PSD, CDR nebo RAW. Kromě grafických souborů si dokáže poradit s PDF dokumenty a nativními formáty mnoha digitálních fotoaparátů (Canon, Sony, Nikon, Olympus, Matsushita apod.). Program zahrnuje nástroje pro vytváření screenshotů (snímků obrazovky) za pomoci klávesových zkratek, umožňuje základní úpravu snímků v hromadném režimu, sdílení obrázků nebo jejich zálohování do cloudu.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Before Dawn, což je je aplikace, která poskytuje nabídku několika zajímavých screensaverů (spořičů obrazovky). Zahrnuje různé efekty – Holzer Truisms, Atari Attract Mode, Blur, Defragment, Emoji Starfield, Pointilize, Screen Flipper nebo Screen Glitcher. Stejně tak je možné nastavit klasickou C64 animaci, náhodné astronomické fotografie z NASA nebo obrázky z Metropolitního muzea umění. Současně lze přistupovat do konfigurační oblasti, kde jsou k dispozici volby pro uzamknutí obrazovky po přerušení screensaveru nebo zablokování zobrazování spořiče při napájení z baterie.

Poslední zmíněnou aplikací je program AnyUTube. Aplikace slouží pro vyhledávání videí na Youtube, jejich přehrávání a stahování do počítače v preferované kvalitě. Umožňuje vyhledávání podle zadaných klíčových slov nebo specifické URL adresy. Videa lze ukládat v běžně používaných formátech typu MP4, WebM nebo 3GP. Součástí je také funkce pro extrakci zvuku z videa a jeho uložení do samostatného audio souboru (MP3, M4A). Nechybí možnost hromadného stahování videí. K tomu je zapotřebí specifikovat konkrétní playlist a nastavit parametry ukládání na disk.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty