V příští generaci iPhonů a iPadů najdou uživatelé zřejmě podstatně jiné vnitřnosti, než na jaké jsou zvyklí. Několik zdrojů tvrdí, že Apple dává vale Infineonu a pouští se do spolupráce s Qualcommem. Nevýhodou čípů Infineonů bylo, že nedokázaly souběžně podporovat sítě GSM a CDMA. Pro každou ze sítí tak je potřeba jiný přístroj.
Nyní chce Apple jedním přístrojem pokrýt všechny sítě. Ostatně, je to logické. Apple uzavřel na americkém trhu smlouvu s operátorem Verizon, který využívá právě CDMA síť. Patřičný iPhone 4 tak byl představen teprve nedávno.
V příštích měsících chce Qualcomm představit také silný, dvoujádrový procesor. Apple by mohlo mít zájem zakomponovat ho do iPhone 5.
Podle informátora by měl mít chystaný iPad 2 slot na SD karty, nikoliv však USB. Bude disponovat také dvěma kamerami.
Zdroj: PCGH