Hlavní navigace

Plánovač tras

Něco jako GPS, ale tady si musíte vykreslit cestu

Utilitka, která se hodí když nemáte GPS. Zjednodušeně řečeno najdete si trasu nebo načtete ze souboru, vyznačíte si trasu, popřípadě vložíte nějakou tu dopravní značku a uložíte. Program je připojen na web mapy.cz

Návod na obsluhu programu:

 1. Najděte si mapu kterou potřebujete vyznačit.
 2. Doporučuji, abyste si maximalizovali okno a poté převedli mapu na obrázek v "Menu-> Úpravy->Vykreslit mapu na vyznačení"
 3. Když už máte splněné předchozí kroky, tak se dáme do kreslení značek. Značky najdete v "Menu-> Úpravy-> Značky", vyberte si značku, a zvolte kam byste ji chtěli umístit, klepněte levým tlačítkem pro nastavení pozice značky. Pokud budete chtít se značkou manipulovat, tak levým tlačítkem myši přesouváte značku, pravým mažete.
 4. Chcete vyznačit vozovku? Tak směle do toho, v "Menu->Úpravy->Vyznačení vozovky" se nachází "Vyznačit vozovku" na kterou klepnete a můžete vyznačovat.
  Pro zvětšení z defaultní tloušťky čáry je v "Menu->Úpravy->Vyznačení vozovky" položka "Tloušťka čáry" tam si vyberete jak tlustou chcete.
  Pro změnu barvy je v "Menu->Úpravy->Vyznačení vozovky" položka "Změna barvy" tam si změníte barvu a je to.
  Čáru kreslíte levým tlačítkem pokud budete chtít rovné čáry z bodu do bodu, tak stačí stisknout pravé tlačítko myši a stisknout na další pozici. Pro rychlé vymazání všech čar stiskněte kolečko.
 5. Funkce dočasného mazáni, pokud přejedete značkou přes nějakou zakreslenou čáru, vymaže se, avšak po kliknutí na "Vyznačení vozovky" a následnému kreslení budou všechny čáry zase zpět. Takže pokud budete chtít něco umazat, dělejte to až úplně na konci před uložením.

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem s vylepšením od
Aktualizace programu
27. 11. 2009
Antivirová kontrola
6. 6. 2022 3:57
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
7 991×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem

Souhrnné informace o Plánovač tras

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty