Hlavní navigace

AMIBIOS Flash Utility

Aktualizace programu
6. 12. 2004
Antivirová kontrola
12. 4. 2020 3:55
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
15 350×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Flashovací Utilita pro flashování AMI Biosu na základních deskách
Tato utilita je určena pro všechny, kdo vlastní motherboard (základní desku) s biosem od American Megatrends inc. Tedy AMIBIOS.

Pokud jste takzvaní PowerUseři a zajímáte se o svého PC miláčka poněkud více, než jen povrchně, tak jistě víte, že se dá téměř všechno vylepšit. Začít můžete právě u vaší základní desky. Program, který běží ve vaší ROM paměti a zajišťuje řízení a nastavení sběrnic a podpůrných zařízení se zkráceně nazývá BIOS. To že je program nahraný v ROM paměťi - Read Only Memory, ještě neznamená že je opravdu jen ke čtení. Lze totiž přepsat právě pomocí flashovací utility a nové verze biosu. Ale proč to dělat? Čas od času totiž výrobce základních desek zjistí jisté závady a nedostatky a ty pak řeší novým Biosem. Takže jednoduše proto.

Flashovací utilitu nahrajete na disketu společně s novou verzí biosu (pozor - musí jít o bios přesně pro vaší desku). Po zrestartování a nabootování z diskety se stávající BIOS přehraje novým.

Celá tato procedura může mít skvělé výsledky, ale také může lehce skončit katastrofou. Opravdu dbejte na správný výběr verze Biosu a dbejte instrukcí, které jsou součástí balíčku s flashovací utilitou.

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Souhrnné informace o AMIBIOS Flash Utility

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty