Hlavní navigace

Z Windows 10 zmizí staré ovládací panely

Když pomineme Windows 8, kde schizofrenie dosáhla takové míry, že by šlo systém rozdělit na dvě samostatná prostředí, ani Desítky nejsou zcela jednotné. Moderní Nastavení je již plnohodnotný konkurent Ovládacím panelům, a tak Microsoft chystá změny.
Martin Tábor 14. 10. 2015

Sdílet

Účelem Windows 10 bylo především sjednotit uživatelské prostředí systému v rámci počítače i mezi zařízeními navzájem. To se relativně povedlo, ale pár nevyřešených much se stále najde. Především je aktuálně jasné, že „finální“ Windows 10 vyšly předčasně a vývojový tým nestihl systém zcela dotáhnout do vyladěné podoby. Vzhledem k novému aktualizačnímu schématu to však příliš nevadí a Windows 10 se budou průběžně měnit, jak dokládají i poslední vývojové buildy. Sjednotí se podoba kontextových nabídek v různých částech systému, nabídka Start bude opět šikovnější a změny budou pokračovat.

Nové Nastavení a Ovládací panely ve Windows 10 RTM [10240]
 

První velký upgrade přitom můžeme čekat možná již koncem roku. Podle vyjádření jednoho z klíčových pracovníků Microsoftu se však začínají otřásat v základech i staré známé Ovládací panely, které jsou s Windows vlastně od začátku a od Windows Vista se příliš nezměnily. Ve Windows 8.x ještě nové Nastavení neobsahovalo všechny volby, ale ve Windows 10 už je dostatečně schopné. I když tak Microsoft asi opět nepotěší konzervativnější uživatele, odstranění starších částí kódu se jeví jako zcela logický vývoj. Není vhodné udržovat zdvojený kód – jednak je to náročnější a vzniká více prostoru pro chyby. GUI by navíc bylo konzistentní.

Zdroj: twitter.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty