Tvůrci aplikací nechtějí tvořit pro WP 7

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Mobilnímu operačnímu systému Windows Phone 7 se příliš nedaří. Poté, co se ukázalo, že o něj klesá zájem z řad zákazníků, přichází zpráva, že už příliš nezajímá ani vývojáře aplikací.
David Sillmen 29. 4. 2011

Sdílet

Mobilní operační systém Windows Phone 7 sice začal relativně dobře, ovšem zjevně se potvrzují zprávy o tom, že šlo spíše o prvotní okouzlení, které rychle vyprchá. Před několika dny se ukázalo, že zájem zákazníků o telefony s Windows Phone 7 klesá.

Nyní se objevila zpráva, že o tento operační systém ztrácejí zájem i vývojáři aplikací. Pouhých 29% z dotázaných vývojářů prohlásilo, že má zájem tvořit aplikace pro WIndows Phone 7. To je o 7% méně než v minulém čtvrtletí a zhruba stejně, kolik to prohlašovalo ještě před vypuštěním systému v září minulého roku.

Pochopitelně se jedná o spojité nádoby, protože stále více platí, že telefony (operační systémy) prodávají právě na ně dostupné aplikace. A zároveň platí, že si vývojáři vybírají co možná nejrozšířenější nebo alespoň potenciálně úspěšné platformy. Jenže s tím, jak se na trhu etablovali dva silní hráči v podobě Androidu a iOS, se spojité nádoby mění spíše v začarovaný kruh.

Microsoftu zjevně nezbývá nic jiného než se upínat k partnerství s Nokií, které by mohlo oživit jak Windows Phone 7, tak finského výrobce telefonů.

Zdroj: PCW

Autor článku