Hlavní navigace

Symbian definitivně skončí v roce 2016

Pokud by šlo vše podle dnes vytyčených plánů, skončil by operační systém Symbian definitivně v roce 2016. Naznačil to jak šéf Nokie, tak i řada dalších zdrojů z nitra firmy. Nokia chce přejít k WP 7.
David Sillmen 29. 5. 2011

Sdílet

Symbian už je dnes v podstatě považován za mrtvý systém. Momentálně to pro Nokii není příliš dobrý stav, protože zákazníci velmi váhají, zda si kupovat telefon s operačním systémem, se kterým se už nepočítá. Přitom Nokia zatím nemůže nabídnout alternativu s Windows Phone 7. Tyto telefony nabídne až ke konci roku.

 

Šéf společnosti Nokia Stephen Elop přitom prohlásil, že podpora Symbianu bude trvat alespoň do roku 2016, čímž se snaží podpořit aktuální prodeje. Zdroje z nitra firmy ale hovoří o tom, že právě rok 2016 je skutečně nejzazším datem - pak už se počítá s definitivním koncem Symbianu. To znamená, že pak už nebude možné očekávat podporu ani updaty.

Nokia podle všeho počítá s tím, že telefony s operačním systémem Symbian přestane prodávat v roce 2014. Tehdy už by měla být plně orientována na Windows Phone 7. Objevily už se dokonce spekulace o tom, že Microsoft chce Nokii rovnou koupit.

Zdroj: PCW

 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty