Hlavní navigace

Google bude opět fotit Česko

Martin Tábor

Koncem roku 2009 byl Google nucen na základě rozhodnutí ÚOOÚ ukončit snímkování ČR pro svou službu StreetView. Po více jak roce může nyní sběr obrazových dat opět pokračovat. Jak bude nové kolo snímkování probíhat a v čem jsou rozdíly?

Sdílet

Google ukončil předchozí snímkování obcí v Česku z důvodu odmítnutí registrace Úřadem pro ochranu osobních údajů, o kterou musí požádat každý, kdo chce shromažďovat a zpracovávat jakékoli osobní informace. Konečný verdikt byl úřadem vydán v září 2010 a znemožnil tak pokračování dalšího sběru obrazového materiálu. Hlavními argumenty byly stížnosti různých subjektů a např. občasné problémy s rozmazáváním obličejů zachycených postav na fotkách.

Nám. J. Palacha

Google provedl reorganizaci, která by měla zaručit nápravu zmíněných záležitostí lepším dohledem a zvýšení transparentnosti celého procesu. Odpovědným správcem projektu se pro území EU stane irská pobočka firmy, jež bude mít na starost i komunikaci s úřady jednotlivých zemí a vyřizování případných stížností. Dále byly provedeny úpravy parametrů samotného snímkování veřejného prostranství, přičemž se maximální povolenou výškou umístění fotoaparátu stane hranice 2,4 m. Další snímkování by v ČR mělo započít v průběhu nebo koncem tohoto léta.

Praha – Holešovice

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty