Hlavní navigace

Sony chystá nový mininotebook Vaio P

Společnost Sony chce obnovit zájem o svůj mininotebook Vaio P. Chystá se proto celá řada vylepšení, které by měly přístroj udělat opět konkurenceschopným. Například rychlejší procesor.
David Sillmen

Sdílet

Společnost Sony se dala do přepracování řady Vaio P. Nové modely by se měly dočkat rychlejšího procesoru (Intel Atom Z540,1,86 GHz, 533 MHz FSB) a SSD disku (64 GB).  Kromě tradičního „trackpointu“ přibude také touchpad s akceleračním senzorem. Rozvržení přitom bude jiné, než na jaké jsou zákazníci dosud zvyklí. Na pravém spodním okraji je touchpad a jeho tlačítka se nacházejí na levém dolním kraji. Tímto způsobem by se mělo dát Vaio P snadno ovládat především tam, kde je nouze o místo, například v dopravních prostředcích.

V případě displeje s LED technologií se změní málo. Zůstane zachováno rozlišení 1600×768 pixelů. Světelný senzor přitom dokáže upravit světlost automaticky podle okolí. Při čtení textů je možné změnit rozlišení jedním stiskem tlačítka na 1200×600 pixelů. Čitelnost by pak měla být lepší. Přístroj bude mít rozměry 24,5 × 12 × 2 centimetru a na váze ukáže pouhých 632 gramů. Komunikovat bude nové Vaio P přes WLAN, Bluetooth 2.1, UMTS/HSDPA a GPRS/EDGE. Nechybí ani S-GPS modul.

Hodně zajímavá je informace, že nové Vaio P půjde využít coby multifunkční ovladač pro konzoli Playstation 3. Na to jsme hodně zvědaví. Vyzkoušet to budeme moct už v červenci tohoto roku. Sony za výrobek bude chtít cca. 23.000 Kč.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty