Hlavní navigace

Podzimní upgrade Windows 10: známe název i datum vydání

Microsoft chystá další aktualizaci Windows 10, která dorazí v průběhu října. Půjde o příval nových funkcí, jichž je tentokrát méně než u vydání předešlých, nicméně určitě nezapadnou. Na co se těšit?
Martin Tábor 7. 9. 2018

Sdílet

Tropické teploty i doba letních prázdnin jsou za námi, a tak nastává čas žní. Samozřejmě těch softwarových, protože vývojáři opět zasedli ke klávesnicím. Jednou z očekávaných novinek je velká aktualizace systému Windows 10, který je na trhu již tři roky, ale oproti minulým Windows vůbec nezastarává. Microsoft se totiž rozhodl namísto nových verzí či service packů vydávat cca dvakrát ročně velký upgrade a aktuálně je šestý již za dveřmi. Kódové označení je Redstone 5, oficiální October 2018 Update a číslo verze 1809 podle data dokončení.

Černý motiv Prohlížeče souborů (Insider Preview 17733)

Zaměstnancům Microsoftu bude finální sestavení dostupné tradičně o něco dříve, a to nejspíš 25. září, příčemž na nás ostatní se dostane v průběhu října (v závislosti na množství problémů). V plánu jsou další úpravy vzhledu – nové verze prohlížeče Edge a systémových aplikací plně přijmou Fluent Design a Prohlížeč souborů dokáže obléknout černý motiv jako současné univerzální aplikace. Windows 10 chtějí být multiplatformní, a tak může být praktická i cloudová systémová schránka, která umožní jednoduché kopírování mezi zařízeními.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty