Hlavní navigace

Lenovo chystá notebook s ohebným displejem i retro ThinkPad

Z Lenova už několik let unikají informace o novém "retro" ThinkPadu, který by se měl designem blížit klasickým ThinkPadům z časů IBM. Že je to dobrý nápad, nyní firma řekla veřejně a naplno - retro bude! Dojde však i na něco zcela futuristického.
Martin Tábor 29. 6. 2017

Sdílet

Nezničitelný. I tak by šel popsat nejeden starý dobrý laptop řady ThinkPad od IBM, ale později i první modely od čínského Lenova. Vemte kvalitní výkonné komponenty, matný antireflexní displej, lampičku, to vše osaďte do hořčíkového rámu a zabalte do nenápadného černého plastu. Na vrch pak ještě přidejte klávesnici s velkým modrým enterem a všemi tlačítky, na které si jen vzpomenete, a samozřejmě trackpointem. Vše by mělo vydržet tak minimálně 20 let každodenní práce. Právě jste vyrobili „pravověrný“ ThinkPad!

Retro ThinkPad s více než aktuální výbavou

Lenovo teď potvrdilo, že model zaměřený na „fanoušky“ značky přijde k 25. výročí uvedení prvního ThinkPadu – což je říjen 2017. Bohužel opět nepřišly na řadu žádné konkrétní parametry, ale jisté je, že by měl model disponovat matným pogumovaným tělem, velmi kvalitní klávesnicí (i když těžko říci, zda původní sedmiřádkovou) s trackpointem a třemi výměnnými čepičkami. Příznivci v diskuzích se např. nemohou shodnotu na parametrech displeje (16:9, 16:10 nebo 3:2). V balení by pak určitě neměl chybět i slušný výkon. „Retro“ tak bude překvapením, ale milé je, že cena by údajně měla být „běžná“ – tedy alespoň menší než původně odhadovaných 5000 dolarů.

Notebook s ohebným displejem – zatím jen koncept

Ze zcela jiného soudku byla nedávná konference, kde se Lenovo zaměřilo na koncept ohebného displeje. S touto novinkou to myslí zcela vážně a po hodinkách, smartphonech či tabletech došla řada i na notebook. Zatím však bohužel skutečně nejde o více než jen koncept z grafického editoru, nicméně i to je důležité. Alespoň tak víme, kterým směrem se bude vývoj dále ubírat, i když výsledná podoba bude jistě záviset i na technických možnostech. Ty se však rychle posouvají kupředu.

Zdroj: twitter.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty