Firmy nejvíc blokují Facebook

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Facebook se stal nepřítelem pracovního nasazení a většina společností si toho rychle všimla. Proto zase tolik nepřekvapí, že je to právě Facebook, jehož web je podle OpenDNS nejblokovanější ze všech.
David Sillmen 25. 1. 2011

Sdílet

Služba OpenDNS umožňuje mimo jiné blokovat weby, na které nemá být například z firemní sítě přístup. OpenDNS pak má přístup k zajímavým statistikám, jaké weby jsou ty nejblokovanější vůbec. Asi nikoho, kdo má zkušenosti s Facebookem, nepřekvapí, že na prvním místě se usadil právě on. Celých 23% firemních zákazníků OpenDNS ho má zablokován. Lze očekávat, že do budoucna se toto číslo bude rapidně zvyšovat.

Ačkoliv na Facebooku není třeba trávit tolik času a kontrola novinek je rychlá, řada studií prokázala, že právě časté, byť krátké odbíhání od práce výrazně snižuje její efektivitu. Na druhém místě se usídlila další sociální síť – MySpace se 13% blokace. Třetí místo pak obsadilo Youtube se 12%. U něho přichází do hry ještě další důvod, a sice snaha zamezit stahování velkých datových balíků, jež zahlcují síť.

Zdroj: PCW

Autor článku