Hlavní navigace

Corsair Padlock 2 - flash disk s šifrováním

Společnost Corsair uvedla na trh druhou generaci flash disku Padlock. Ten vyniká zabudovaným šifrováním a kvalitním odolným zpracováním, díky čemuž je vhodný k ochraně soukromých dat.
Lukáš Voříšek 23. 2. 2010

Sdílet

Corsair patří k světovým leaderům ve výrobě flash pamětí a dává to najevo i širokou škálou svých produktů. Mezi nejnovější přírůstky patří v pořadí již druhá generace flash disku Corsair Padlock. Ten je výjimečný především zabudovaným hardware šifrováním a na první pohled jistě každého zaujme řada numerických tlačítek na odolném, pogumovaném těle.

Kvůli zabudovaným tlačítkům je možné použít až desetimístný pin, po jehož zadání se flash disk odemkne. K šifrování je použit 256-bit AES algoritmus, díky němuž se nemusí nikdo bát o jeho data. Bez znalosti pin kódu se k nim nikdo zaručeně nedostane. Díky vlastní klávesnici je disk také zcela nezávislý na platformě.  Z toho plyne, že nezáleží na tom jaký operační systém uživatel má, a tak si na své přijdou uživatele Windows, Linuxu i Macu.

K dispozici je zatím pouze 8GB varianta, která by se měla zanedlouho dostat i do českých obchodů. Předpokládaná cena je slušných 42 euro (1200 Kč).

Zdroj: Corsair

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty