ATI série 4000 - 2 milióny prodaných kusů

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Závěrem roku snad každý bilancuje, samozřejmě tak činí i výrobci grafických karet. Zajímavé výsledky uvedla spolenost ATI (AMD), která se pochlubila dvěma milióny prodaných karet řady 4000.
Leoš Vychodil 11. 12. 2008

Sdílet

To je pro ATI určitě skvělý výsledek, neboť série 4000 má šanci se tak stát nejúspěšnější výrobní řadou tohoto výrobce. Samozřejmě se do tohoto počtu započítávají jak levnější varianty (4850), tak i výkonné a samozřejmě dražší karty (4870).

Tento výrazný výsledek je pro ATI určitě i sladkým vítězstvím nad odvěkým rivalem, který své dominantní postavení na trhu výrazně omezil, ne-li ztratil. Každopádně by nVidia měla přehodnotit svoji marketingovou strategii a najít cestu na podporu prodeje, samozřejmě se v žádném případě  nejedná o špatné karty, např. 9800 GTX je pro řadu 4000 vyrovnaným soupeřem . Stejně tak GTX 260, na kterou nVidia hodně sází, je po uvolnění nových ovladačů velmi atraktivním a výkonným produktem.

Otázkou je, jestli se nějaké  zázračné zotavení dostaví a jestli nepřišla nVidia tak trochu s křížkem po funuse…

Autor článku