Hlavní navigace

Aplikace pro iPad budou ve 3D

Třetí rozměr momentálně hýbe světem, a vedle televizí či herních konzolí se ho dočká také tablet iPad. Na 3D řešení pro něj a další platformy pracuje společnost 3D Eye Solutions. Aplikace tak budou ve 3D.
David Sillmen

Sdílet

Ještě loni se zdály masově používané 3D technologie jako hudba vzdálené budoucnosti, letos ale už patří ke koloritu televizní, herní a nově i mobilní branže. Společnost 3D Eye Solutions oznámila, že pro iPad chystá 3D podporu. Takřka všechny z aktuálního množství 225.000 aplikací pro iPad bude možné provozovat 3D. Nepůjde tak jen o hraní her či sledování videí ve třetím rozměru, ale třeba i surfování či čtení knih.

Společnost vyvíjí technologii, která dokáže prakticky jakékoliv 2D obohatit o další rozměr a udělat z něj 3D. Technologie přitom nebude omezena pouze na iPad, ale chystá se i podpora dalších, dosud nespecifikovaných platforem. 3D Eye Solutions prý nabídne jak stereoskopickou konverzi (s brýlemi), tak auto-stereoskopickou, která sice nebude tak autentická, zato k ní nebudete potřebovat brýle, které jsou na cestách přeci jen nepohodlné.

Zdroj: Industrygamers

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty