Hlavní navigace

Elasto Mania 1.11a

Velmi vydařený simulátor jízdy na terénní motorce
Elasto Mania je hra, která simuluje jízdu na terénní motorce v reálném fyzickém modelu. Úkolem je tedy řídit motorku a dokončit všechna kola. Do dalšího levelu se dostanete pouze pokud se vám podaří ten předchozí dokončit. Celkem máte možnost vynechat pouze 3 kola, vždy ale máte možnost se k nim vrátit.

Vybrat si můžete z jakéhokoliv kola, které jste již dokončili a tam se pokusit o překonání časového rekordu. Pro každý level je zaznámenáváno 10 nejlepších časů se jménem hráče. Kola jsou stále obtížnější, takže projet bez újmy na zdraví všechna není tak úplně jednoduché.

Motorku ovládáte následujícími klávesami (vše lze samozřejmě nastavit v menu):
 • šipka NAHORU: akcelerace (udá konstantí sílu na poháněné zadní kolo)
 • šipka DOLU: brzdí na obě kola
 • sipka NAPRAVO: otáčí motorkou ve směru hodinových ručiček
 • šipka NALEVO: otáčí motorkou proti směru hodinových ručiček
 • MEZERNÍK: otáčí motorku tak, že můžete jet opačným směrem

  V průběhu Vašeho snažení se potkáte s několika objekty, které se objeví na obrazovce. Těchto předmětů se můžete dotknout buď helmou, nebo jedním z kol. Rozeznávají se tři druhy předmětů:

  - jídlo - zde platí, že se musíte dotknout všech těchto objektů v levelu před jeho dokončením. Pokud se těchto předmětů dotknete, zmizí.
  - zabijacké předměty - pokud se jich dotknete, zemřete a je konec kola.
  - ukončovací objekty - dotykem s těmito předměty ukončíte level - pokud ovšem máte snědeno všechno jídlo :) Těmito objekty je obvykle květina.

  Pokud vám budou překážet informativní okna (mapa, čas), můžete je zrušit tlačítkem v, resp. t. Pokud se vám motorka hýbe pomalu (obvykle na slabších strojích), můžete si zmenšit výhledové okno pomocí tlačítka -. Ve hře máte dále možnost zahrát si se spoluhráčem v tzv. režimu split-screen, tj. na rozpůlené obrazovce. Rozhodnout se můžete pro spolupráci, to abyste dosáhli lepších časů, nebo také pro soupeření v tom, komu se podaří sebrat více jídla. V modu Flag Tag se snažíte mít na motorce vlajku déle než váš soupeř.

  Ke hře je připojen i editor levelů, pomocí kterého si můžete vytvářet vlastní kola! Těch naleznete v této sharewarové verzi 18, v plné hře jich pak získáte hned 36. Levelů však existuje celá spousta (více než 8000).

  Na video ze hry se můžete podívat na eMagu.

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
2

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem s vylepšením od
Aktualizace programu
9. 5. 2001
Antivirová kontrola
23. 5. 2022 3:56
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
138 864×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
2

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Stáhnout zdarma Zkontrolováno antivirem

Souhrnné informace o Elasto Mania

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Doporučujeme v kategorii

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty