Hlavní navigace

Bridge Builder

Simulátor stavení mostů, testování zatížení a pevnosti konstrukce

Bridge Builder je simulátor stavění mostů ve 2D prostředí. Program vám nabídne profil krajiny, kde se většiou nachází údolí, nebo řeka, kterou máte přemost. Na březích pak najdete statické body ve kterých můžete zakotvit váš budoucí most.

Samotnou stavbu realizujete pomocí ,,traverz", které mají určenou maximální délku. Z počátku jsou železné a později ve vyšších úrovních můžete používat i jiný materiál. Ke stavbě máte k dispozici určitý obnos peněz a jednotka délky ,,traverzy" má danou cenu. V praxi to znamená že nemůžete stavět do nekonečna a musíte vymyslet takovou konstrukci, která vydrží zátěž a zároveň nebude drahá.

Tím se dostáváme k druhé části programu. Jestliže v první části navrhujete a stavíte most, tak v druhé části programu danou konstrukci testujete, pomocí zátěží. Někdy projede vlak, někdy zase auto. Zátěž určité části konstrukce signalizuje barva, která se podle míry napětí mění. Pokud zátěž přesáhne maximální povolenou míru tak most spadne.

Hra je tedy zároveň zábavná, ale hlavně rozvíjí smysl pro tvůrčí a logické myšlení a přibližuje problematiku mostních konstrukcí obyčejnému smrtelníkovi.

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Aktualizace programu
19. 6. 2014
Antivirová kontrola
15. 11. 2020 3:50
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
50 107×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Souhrnné informace o Bridge Builder

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty