RSS export

Zpět na: PC > Grafika a design > Ostatní > CwdStudio

CwdStudio


Celkové hodnocení
4.5 z 54.5 z 54.5 z 54.5 z 54.5 z 5(2 hlasy)


česky

Automatická tvorba a sazba křížovek i osmisměrek

CwdStudio je program pro automatickou tvorbu švédských i klasických křížovek a osmisměrek a jejich publikování. Při vývoji byly využity několikaleté zkušenosti získané v průběhu života produktů Crosswords a Osmisměrky - ITPro CZ, a především byla věnována velká pozornost nedostatkům, kterými trpěly tyto předcházející programy.

Důraz je kladen na kvalitu vytvořených křížovek a osmisměrek, podle kritérií specifikovaných Českým svazem hádankářů a křížovkářů.

Program je schopen na základě zadaného rozměru a rozložení políček schopen vygenerovat švédskou či klasickou křížovku a bez jakýchkoli dalších potřebných úprav ji vyexportovat do externího formátu. Možné je také nastavit obtížnost křížovky. Díky omezení skupiny limitovaných výrazů se navíc nemusíte obávat, že vytvořená křížovka bude plná cizích slov či zkratek. K dispozici je také nástroj asistent návrhu, který pomocí grafických zvýraznění pomáhá při vytvoření návrhu křížovky.

Vedle švédských a klasických křížovek umožňuje program vytvářet i osmisměrky. Stejně jako u křížovek, tak i u osmisměrek je dbáno na dodržení závazných pravidel. Programu stačí zadat pouze požadovaný rozměr osmisměrky a její tvar a automatický generátor se již o všechno ostatní postará. Osmisměrku o rozměru 50×50 políček splňující všechna pravidla, tak můžete mít hotovou za necelé 2 minuty. Podporováno je také zadání zvýrazněného slova. Zajímavou funkcí je možnost využití prioritního seznamu slov, díky kterému můžete vytvářet tematicky laděné osmisměrky.

Veškeré vytvořené křížovky i osmisměrky lze přímo z programu exportovat do několika rastrových (PNG, GIF, JPG, BMP) i vektorových formátů (PDF, SVG, EMF, WMF, EPS, PS). Pro další zpracování je k dispozici také export do formátu CSV či export do interaktivní webové stránky, která přímo umožňuje luštění.


Celkové hodnocení

4.5
0
4.5 z 54.5 z 54.5 z 54.5 z 54.5 z 5(2 hlasy)


Sdílet s přáteli


Souhrnné informace o CwdStudio

Licence:
Demo
Omezení:
rozměr křížovek a osmisměrek
Autor:
Ivo Skalický - ITPro CZ
Potřeba instalace:
ano
Vyžaduje software:
Java Runtime Environment
Cena:
od 908,- Kč Koupit CwdStudio
Domovská stránka:
http://www.cwdstudio.com
SW.cz - Verze:
Další varianty CwdStudio
SW.cz - Související:
Nezařazené programy
Velikost souboru:
9,8 MB
Staženo:
7925x celkem
16x tento týden
Poslední aktualizace:
13. března 2012
Odběr nových aktualizací:

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi?
Dejte nám o tom vědět. Velice děkujeme za Vaše podněty.