RSS export


CZech


Celkové hodnocení
 z 5 z 5 z 5 z 5 z 5(bez hlasů)


česky

Kontroluje a nahrazuje znaky v názvech souborů

CZech slouží ke kontrole a úpravě názvů souborů. Vznikl především pro majitele vypalovacích mechanik, jejichž software si v dřívějších dobách nedokázal poradit s čestinou či jinými národními znaky, jeho využití ale zůstává stále aktuální i v dnešní době, jako příklad lze uvést kontrolu a úpravu jmen souborů před zálohováním na firemních sítích, před umísťováním souborů na internet apod. Určitě i dnes je někdy vhodné vytvořit CD či DVD s názvy souborů bez národních znaků.

Funkce CZechu je velice jednoduchá - podle převodní tabulky, kterou si uživatel může sám libovolně definovat, prochází názvy souborů v daném umístění a pokud narazí na výskyt definovaných pravidel, umožňí snadným způsobem provést opravu. Stejné převodní tabulky lze použít i pro obsah textových souborů (pouze v prostém textu), tzn. že národní textový dokument může převést do prostého ASCII textu či do jiného kódování. Pozn.: Převodní tabulka pro převoz z CP1250 (Windows) do ASCII je již v CZechu implementována v instalaci.

Další funkce, určená pro majitel CD-RW mechanik, je možnost ověřit délku názvů souborů a hloubku adresářové struktury. Pomůže Vám to tak snadno odhalit překročení limitů některých standardů pálení, jako je např. 64 znaků a max. 7 úrovní větví adresářového stromu do hloubky. Ačkoliv umí i CZech ořezat názvy dlouhých soborů, hlavní význam této funkce je především informativní - pálící software totiž také většinou ořezává dlouhé názvy.


Celkové hodnocení

0
0
 z 5 z 5 z 5 z 5 z 5(bez hlasů)


Sdílet s přáteli


Souhrnné informace o CZech

Licence:
Freeware
Autor:
Pavel Hruška
Potřeba instalace:
ano
Domovská stránka:
http://mrpear.webzdarma.cz
Velikost souboru:
403,0 kB
Operační systém:
Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Staženo:
2877x celkem
1x tento týden
Poslední aktualizace:
11. října 2003
Odběr nových aktualizací:

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi?
Dejte nám o tom vědět. Velice děkujeme za Vaše podněty.