Hlavní navigace

Září 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se objevila s pěkným náskokem jednoúčelová utilita pro přizpůsobení start menu na Windows 7 styl. Na druhém místě se pak umístila aplikace slouží ke změně IP adresy v prohlížeči.
Coudy 30. 10. 2017

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila jednoúčelová utilita pro přizpůsobení start menu na Windows 7 styl. Druhé místo pak obsadila Aplikace slouží ke změně IP adresy v prohlížeči. Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj pro vylepšení vašich digitálních fotografií.

Pořadí  Název aplikace   Licence Počet stažení
1.  Asoftis Start Menu   Freeware 732
2.  Asoftis IP Changer   Freeware 576
3.  FenoPhoto   Freeware 319
4.  WhatsApp Desktop   Freeware 153
5.  ESET Necurs Cleaner   Freeware 110
6.  Wifi Check   Freeware 107
7.  Optimizer   Freeware 67
8.  Screenshot Merge   Freeware 61
9.  Street View Download 360   Freeware 60
10.  Minidump Explorer   Freeware 57
11.  Orion   Freeware 57
12.  StupidDecrypter   Freeware 57
13.  OnlyR   Freeware 52
14.  RDP Defender   Freeware 51
15.  YouTube Video Transcoder   Freeware 49

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1. Asoftis Start Menu

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Asoftis Start Menu, která je přizpůsobena pro zobrazení jak na Windows 8 či 8.1, tak i na Windows 10, obsahující všechny základní funkce tak, jak jste byli zvyklí z předchozích operačních systémů. Vlevo se nachází seznam nejčastěji používaných programu a v pravo klasický výběr, např. otevření okna „Tento počítač“, nebo zobrazení klasického nastavení v položce „Ovládací panely“. Oproti klasickému Start Menu naše Asoftis Start Menu obsahuje navíc i možnost výběru jak PC vypnout, a to buď klasickým způsobem, nebo pomocí „hybridního vypnutí“, které pak umožní rychlý start systému po zapnutí PC. Tato funkce se nachází v systému Windows 8 i Windows 10.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Asoftis IP Changer

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Asoftis IP Changer. Aplikace slouží ke změně IP adresy v prohlížeči, kde se následně Váš počítač stane detekovatelný uplně z jiného umístění, tedy z jakéhokoliv státu celého světa. S aplikací Asoftis IP Changer surfujete v prohlížečích naprosto anonymně a hackeři nemají šanci odhalit odkud na stránku přistupujete. IP adresu je možné měnit i za běhu programu. V průběhu surfování lze tak okamžitě změnit adresu IP bez nutnosti zavření prohlížeče. Výhody programu: změní vaši IP adresu na anonymní změní vaše umístění, zemi odkud surfujete podporuje změnu IP adresy i pro https weby Podporuje prohlížeče: Google Chrome Microsoft Edge Mozilla Firefox Opera Internet Explorer a další.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. FenoPhoto

Pomyslnou třetí příčku obsadil FenoPhoto. Jedná se o nástroj pro vylepšení vašich digitálních fotografií. Umožňuje odstranit šum, přizpůsobit ostrost, nastavit kontrast / jas a řadu dalších parametrů. Podporuje několik vstupních souborových formátů, včetně JPG, JPEG, BMP nebo PNG. Nabízí individuální úpravu jednotlivých snímků, stejně tak poskytuje hromadnou editaci většího množství fotek. V okně aplikace můžete manuálně přizpůsobit odstín, saturaci, jas a kontrast. Součástí každého parametru je tlačítko pro resetování původní hodnoty. Nechybí okamžitý náhled aplikovaných úprav.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program WhatsApp Desktop. Jedná se o desktopový klient pro oblíbenou komunikační službu WhatsApp. Poskytuje podporu pro nativní notifikace (oznámení), umožňuje přístup přes ikonu v oznamovací oblasti systému Windows, dokáže otevírat odkazy pomocí výchozího webového prohlížeče, stejně tak nabízí snadné použití vyhledávacího pole skrze klávesovou zkratku (WIN+F). Součástí je funkcionalita pro přizpůsobení stylů aplikace skrze CSS. Z okna klienta je možné konfigurovat viditelnost avatara, viditelnost náhledů zpráv, velikost náhledů médií (např. fotografií) nebo připojení přes proxy server.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem ESET Necurs Cleaner. Jedná se o jednoúčelový antivirový nástroj, prostřednictvím kterého můžete snadným způsobem detekovat a odstranit malware typu Trojan.Necurs.A. Program od ESET dokáže objevit velmi obtížně rozpoznatelný malware, který standardně běží v tajném režimu a některé plnohodnotné antivirové programy jej nejsou schopny zajistit a smazat. Nástroj nevyžaduje prakticky žádnou uživatelskou interakci. Při spuštění zobrazí verzi operačního systému, typ zařízení (např. pracovní stanice), architekturu OS a GUID. Po dokončení detekce podá informaci o tom, zda je malware v počítači přítomen a provede jeho odstranění.

Poslední zmíněnou aplikací je program Wifi Check, prostřednictvím kterého si můžete prohlédnout přehled Wi-Fi sítí v dosahu, skenovat a filtrovat stovky dostupných přístupových bodů (access points), stejně jako řešit problémy s AP body a Wi-Fi kanály. Zároveň nabízí možnost zvýraznění těch přístupových bodů, které se nacházejí v oblasti s vysokou koncentrací bezdrátového Wi-Fi signálu. Dále umožňuje zobrazit sílu signálu v procentech nebo seřadit detekované přístupové body podle různých atributů (MAC adresa, SSID – název sítě, kanál, šifrování). U každé sítě informuje o jejím typu, autentizaci, šifrování či BSSID.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty