Hlavní navigace

Záplatovací úterý: problémy s Windows 10 trvají

Tzv. "záplatovací" úterý neboli Patch Tuesday se u softwarových produktů Microsoftu odehrává každé druhé úterý v měsíci a ani prosinec nebyl výjimkou. I když byl počet updatů nižší než v listopadu, ukázková Windows 10 odkryly další zásadní problémy.
Martin Tábor 12. 12. 2014

Sdílet

Minulý měsíc byl co do počtu záplat minimálně jeden z nejbohatších v historii firmy Microsoft. Do světa putovaly opravy mnoha programů, mezi nimiž dostaly svůj spravedlivý podíl především i různé verze Windows. I tak stihli bezpečnostní inženýři v Redmondu opět vypátrat další nedostatky, tudíž jsou od úterý připraveny ke stažení nové tři kritické záplaty a mnoho aktualizací, které řeší především stabilitu a zlepšují výkon. Celkový počet záplat pro Windows, Office a další software dosáhl v prosinci čísla sedm.

Windows Update – ilustrační obrázek

Samostatnou kapitolou jsou pak Windows 10 Technical Preview, jejichž poslední build 9879 se hned od počátku potýkal s řadou zásadních chyb jako pády uživatelského rozhraní apod. Microsoft posléze slíbil nápravu a pro extrémně nestabilní sestavení začal chystat aktualizace, distribuované právě skrze standardní Windows Update. S čím se však nepočítalo byly asi chyby právě v samotném aktualizačním systému Windows 10, které některým uživatelům nyní znemožňují záplaty aplikovat. Desítky toho v sobě ponesou zkrátka hodně nového a v současnosti stojí za problémy asi komprimační systém optimalizovaný pro SSD, s nímž si Windows Update zatím úplně nerozumí.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty