Začala otevřená beta Final Fantasy XIV

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Při startu očekávaného MMORPG Square-Enixu pro obrovský zájem spadly servery. Pokud si betu chcete vyzkoušet, budete se muset obrnit notnou dávkou trpělivosti. Beta je zatím pouze pro PC.
Jiří Škrampal 2. 9. 2010

Sdílet

MMO, tedy Massive Multiplayer Online RPG, které hrají tisíce hráčů najednou, jsou dnes jedním z nejvýraznějších žánrů, typických pro hraní na PC. Na pomyslném trůnu MMO her už od svého vydání pevně sedí World of Warcraft, který má v současnosti přes 11 milionu aktivních hráčů.

Japonský Square-Enix si v roce 2002 vzal do hlavy, že MMO zážitek přinese do obýváku konzolovým hráčům. Přesto, že vyšla na PS2, která byla na online hraní připravená spíš teoreticky, stala se velkým úspěchem a na PS2, PC a Xboxu 360 běží dodnes.

Na hře je ale vidět její stáří a tak Square-Enix přichystal jejího přímého nástupce, Final Fantasy XIV. K novému MMO byla dnes oficiálně spuštěna otevřená betaverze, kterou si může vyzkoušet každý. Beta pouze pro PC a pokud si jí budete chtít zahrát, budete se muset obrnit velkou dávkou trpělivosti. Pro obrovský zájem o betu Square-Enixu totiž spadl server.

Final Fantasy XIV vyjde pro PC už 22. září. Verze pro Playstation 3 byla odložena na březen 2011.
 

Zdroj: www.vg247.com, entry.ffxiv.com

Autor článku