Hlavní navigace

Za objevené chyby v Chrome vám zaplatí

David Procházka

Společnost Google, oznámila, že hodlá zavést program odměn, který by uživatele a testery motivoval k podílení se vývoji programu a na vyšší bezpečnosti prohlížeče Google Chrome.

Sdílet

Základní odměna pro potencionálního nálezce chyby by mohla být 500 dolarů. U zvláště kritických chyb by to prý ale mohlo být i 1 337 dolarů. Odměny by se měli dočkat nejen nálezci chyby v prohlížeči Chrome, ale také lidé, jež objeví chyby v dodávaných zásuvných modulech, mezi které patří Google Gears. Chyby, které jsou v systému bezpečnosti firmy Google hodnoceny jako vážné či kritické, budou honorovány přednostně. Vyhýbat by se ale výrobce neměl ani placení za chyby méně závažné. Google si slibuje, že tento program přiměje nové uživatele k účasti na zabezpečení prohlížeče Chrome.

Google není zdaleka se svým systémem odměňovací prvním softwarovým výrobcem, který jde touto cestou. Kupříkladu společnost Microsoft tento model spolupráce s běžnými uživateli tradičně odmítá. Společnost Mozilla si ovšem finanční spolupráci s uživateli nemůže vynachválit. Svým příznivcům taktéž vyplácí odměnu ve výši 500 dolarů za upozornění na chybu v kódu prohlížeče Firefox, poštovního klienta Thunderbird a dalších aplikací. Pokud na jednu chybu upozorní více uživatelů, pak společnost vyplácí odměnu tomu z uživatelů, který na chybu upozorní jako první v pořadí.

Zdroj: Computerworld

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty