Hlavní navigace

Youtube přestal fungovat na starších TV a Apple produktech

V rámci modernizace služby Youtube, která dostane nové aplikační rozhraní, přestal k 20. dubnu Google podporovat starší typy zařízení. Tato změna se týká elektroniky, která byla vyrobena v roce 2012 a dříve.
Coudy

Sdílet

Zpráva se nedávno objevila na oficiálním blogu Youtube. Důvod ukončení podpory je prostý Google se definitivně rozloučil se starší verzi Data API v2 a namísto ní již bude podporovat pouze nejnovější verzi Data API v3. Změny se tak dotkly široké škály zařízení jako například Blu-ray přehrávačů a televizorů od firem Panasonic a Sony vyrobené do roku 2012. Bohužel zatím není zřejmé, jestli se to dotkne i dosud velmi populární konzole Playstation 3, či televizorů jiných značek.

Pokud výrobci hbitě nezareagují vydáním nových firmwarů, které by aplikace aktualizovaly, zbude uživatelům pouze jediná možnost, jak Youtube na svém televizoru spustit. Tou poslední možností zůstává Youtube videa přehrávat přímo z webového prohlížeče, avšak musí mít podporu HTML5.

Větší problém ovšem budou mít uživatelé elektroniky od Applu se staršími verzemi operačního systému iOS. Budou si nuceni aktualizovat své Iphony a Ipady na verzi systému iOS7 a vyšší, což bude například pro druhou generaci Ipadu velký problém. Tyto zařízení většinou nemají dostatečně výkonný hardware pro novější systém a tím nastanou problémy s rychlostí a výrazně se zkrátí životnost akumulátoru. Mnohem hůře na tom jsou potom uživatelé ještě první generace Ipadu, které nelze aktualizovat vůbec.

Potěšení nejsou jistě ani uživatelé prvních dvou generací Apple TV, která nedostala potřebný update a nenajdete na nich bohužel ani internetový prohlížeč.

Kompletní seznam zařízení, kterých se změna dotýká naleznete na těchto stránkách.

Zdroj: Youtube

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty