Hlavní navigace

Youtube bude dostupný i přes televizi

Oblíbený videoportál hledá způsoby, jak se dostat k co nejširšímu okruhu diváků. Už brzy se nebude omezovat jen na počítač, ale dostane se i do obýváků prostřednictvím televize. Server jedná s firmami jako Panasonic či Sony.
David Sillmen

Sdílet

Videoportál Youtube je jedním z nejúspěšnějších internetových projektů poslední doby. Je to doslova fenomén. Zatím ovšem zajímal především takzvanou „generaci Y“, tedy mládež, která se vyzná ve vodách internetu. Avšak zdá se, že Youtube má mnohem rozsáhlejší plány. Chce se stát plnohodnotným videokanálem, který by konkuroval třeba i televizním programům, a to dokonce v jejich doméně – v obývacím pokoji. Respektive na televizních obrazovkách, na něž by se Youtube dosud nepříliš specifickovanou formou měl dostat.

Zakladatel Youtube Chad Hurley řekl časopisu Focus, že server chce být zastoupen na každé obrazovce. Za tímto účelem už se jedná s předními výrobci televizí, jako je Panasonic nebo Sony. „Naši uživatelé by měli mít volnost v tom, kde si videa z Youtube spustí. Může to být na počítači, mobilu, herní konzoli nebo televizi – je to na nich,“ řekl k tomu Hurley. Bude docela zajímavé sledovat, zda se integrace Youtube a televizí podaří a jakým způsobem vůbec bude probíhat.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty