Pokusy o větší interaktivitu televize známe například v podobě přístroje Tivo, který díky ?neviditelným? informacím, jež si „čte“ z TV signálu umožňuje přeskakovat reklamy nebo si dát pauzu, když si potřebujete odskočit.
S jiným přístupem přišlo Yahoo u Connected TV, dvacátého srpna oznámeného výsledku kolaborace s Intelem. Patrick Barry, který je viceprezidentem Yahoo! Connected TV představil Widget Channel na korporátním blogu Yahoo.
Widget Channel je televizní aplikační framework optimalizovaný pro televizní přijímače a související zařízení, která běží na platformě Intel. Kromě televizního signálu se vám ve spodní části obrazovky usadí televizní widgety, přes které můžete sledovat sportovní výsledky, finance, předpověď počasí, nebo přistupovat k fotogaleriím na Flickru, či zprávám Yahoo. Widget Channel ale nekončí u Yahoo.
Půjde o celý ekosystém a přes televizi tak (v Americe) budete moci využívat také celou řadu webových služeb (převzato z českého „tech“ blogu BuzzMag).