Hlavní navigace

Xbox Music: Microsoft vstupuje do hudební branže

Microsoft přichází s novou službou, která by se mohla stát vážnou konkurencí iTunes. Cloudová novinka nabídne napříč celým ekosystémem Microsoftu možnost nákupu, předplatného či poslechu hudby zdarma.
Martin Tábor 16. 10. 2012

Sdílet

Microsoft představil novou službu Xbox Music, která je z velké části navázána na cloud a uživatelům zařízení od Microsoftu nabídne přístup k širokému hudebnímu obsahu. Novinka se zřejmě stane přímým konkurentem iTunes, Amazonu nebo třeba Google Play. Tou hlavní „funkcí“ bude přístup k až 30 miliónům hudebních skladeb od všech známých vydavatelství. K většině z nich navíc Microsoft nabídne svým zákazníkům přístup zcela zdarma, avšak zřejmě s jistým omezením v podobě maximálního času poslechu za den nebo určíté formy reklamy. Každopádné se bude v případě skladeb zdarma jednat pouze o streamovaná data, bez možnosti offline přehrávání.

Xbox Music – ilustrační obrázek

V nabídce však bude několik „uživatelských módů“, z nichž jeden byl zmíněn již výše. Dalším bude tzv. Xbox Music Pass, který za předplatné $10/měsíc nabídne uživatelům již  poslech vybraných skladeb či hudebních alb offline, avšak data budou stále zabezpečena pomocí DRM. Xbox Music Store je již název pro standardní internetový obchod, ve kterém si konkrétní položky bude moci každý zakoupit a dále si je ve formátu MP3 přehrávat kdekoli, a to bez nutnosti použití aplikace Xbox Music.

Xbox Music – prezentační video

Nová služba bude obsahovat již od počátku i další zajímavé funkce jako Smart DJ, jenž umožní automatické sestavení ideálního playlistu, jako v konkurenčních produktech iTunes či Google Play. Do 26. října bude Xbox Music dostupný na Xbox 360 a jako „metroidní“ aplikace pro Windows 8, RT a Windows Phone 8. Jediný velký „háček“ však spočívá v tom, že minimálně tento rok se služby nedočkáme na území ČR.

Zdroj: engadget.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty