Hlavní navigace

Wise Care 365 - pomocník pro stále čistý počítač

Zdá se vám počítač příliš pomalý? Nevíte, jak jej důkladně vyčistit po dlouhodobém používání? Vyzkoušejte Wise Care 365, který nabízí spoustu nástrojů pro zrychlení a optimalizaci vašeho systému.
Roman Polášek 31. 8. 2014

Sdílet

Instalováním různých aplikací, surfováním na internetu a prostým používáním počítače dochází k postupnému zanášení systému zbytečnými soubory a záznamy. Pokud se o počítač nebudete starat, může dojít ke zpomalení systému a zbytečnému úbytku místa na pevném disku. Tyto problémy jsou však běžným uživatelům zcela skryty a samotný systém Windows nenabízí mnoho nástrojů, které by je umožňovaly řešit. Proto na trhu existuje velké množství programů, které se zaměřují na oblast péče o systém a čistotu na disku. Mezi ně patří i Wise Care 365, který sdružuje velmi mnoho nástrojů, jejichž pomocí svůj počítač nejen zrychlíte, ale opravíte i chyby a uvolníte místo na disku. Aplikace je navíc zdarma a poskytuje přehledné rozhraní v češtině.

Instalace programu je bezproblémová a neměla by vás nijak nepříjemně překvapit. Po jejím dokončení lze aplikaci ihned spustit. Její funkce jsou přehledně rozděleny do 5 hlavních kategorií, které si podrobněji představíme.

Kontrola počítače

První z nich je kontrola PC, která v sobě sdružuje základní čisticí nástroje. Kontroluje položky zabezpečení, hledá zbytečné soubory, neplatné záznamy v registru, dokáže odhalit možnosti pro zrychlení systému a také najde vaše zanechané stopy v počítačihistorii prohlížení. Jedním kliknutím můžete nechat proskenovat celý systém. Skenování je velmi rychlé a brzy získáte přehledný seznam všech položek, které aplikace umí opravit. Jedním kliknutím pak můžete nechat všechny problémy vyřešit.

<p>Stav počítače po úvodním skenování</p>

Stav počítače po úvodním skenování

Stav počítače po úvodním skenování

Při dolním okraji okna pak najdete možnost pravidelného automatického čištění počítače. Stačí si zvolit interval a dobu, ve kterou se má čištění spouštět.

Pokud chcete mít celý proces více pod kontrolou, můžete použít postupně jednotlivé nástroje v dalších záložkách.

Čištění systému

Druhou z nich je čištění systému, které obsahuje čistič registru, odstranění zbytečných souborů a stop na disku, dokonalejší čištění na jednotlivých discích a také nástroj pro redukci systému, který dovoluje odebrat nepotřebné součásti. Pomocí čištění systému můžete odstranit nejen problémy v registru, ale především získat další volné místo na pevném disku, které zbytečně zabírají data, která nepoužíváte.

<p>Zredukováním zbytečných částí systému můžete ušetřit spoustu místa na disku</p>

Zredukováním zbytečných částí systému můžete ušetřit spoustu místa na disku

Zredukováním zbytečných částí systému můžete ušetřit spoustu místa na disku

Vylepšení systému

Pokud chcete snížit odezvu a zrychlit práci svého počítače, pak vás jistě zaujme možnost optimalizace systému. Lze například optimalizovat výkon procesoru pro spouštění her a aplikací, zrychlit spouštění systému nebo urychlit síťové připojení. V této kategorii naleznete také defragmentací disku, která zrychlí rychlost čtení souborů a zkrátí přístupovou dobu. Rovněž můžete defragmentovat registr a upravit programy spouštěné spolu se systémem.

<p>Aplikace nabízí mnoho voleb pro optimalizaci systémových služeb, díky kterým se běh počítače zrychlí</p>

Aplikace nabízí mnoho voleb pro optimalizaci systémových služeb, díky kterým se běh počítače zrychlí

Aplikace nabízí mnoho voleb pro optimalizaci systémových služeb, díky kterým se běh počítače zrychlí

Ochrana soukromí

Aby ve vašem počítači nezůstávaly zbytečné stopy, obsahuje Wise Care 365 i nástroje pro čištění disku a drtič souborů. Díky nim si může být jisti, že smazané soubory z disku již nikdo nebude moci obnovit.

<p>Čistič disku vám pomůže s trvalým odstraněním smazaných souborů</p>

Čistič disku vám pomůže s trvalým odstraněním smazaných souborů

Čistič disku vám pomůže s trvalým odstraněním smazaných souborů

Další funkce

Abyste měli pod kontrolou, co počítač právě provádí, obsahuje program i monitor procesů a také přehled a popis hardwaru počítače. Správa počítače a správce úloh však poskytnou zcela stejnou službu.

Abyste se nemuseli obávat žádných problémů po použití aplikace, je zde přítomna i podpora pro zálohování. Aplikace umožňuje vytvořit bod obnovení systému, stejně jako úplnou zálohu registru. V případě potíží se pak budete moci vrátit k původnímu stavu.

<p>V poslední záložce se můžete dovědět spoustu informací o hardwaru vašeho počítače</p>

V poslední záložce se můžete dovědět spoustu informací o hardwaru vašeho počítače

V poslední záložce se můžete dovědět spoustu informací o hardwaru vašeho počítače

Při používání aplikace určitě navštivte i nastavení aplikace, kde můžete například vytvořit přenosnou verzi aplikace či určit výjimky pro složky, klíče registru nebo domény, které má aplikace ignorovat.

<p>Jednou z nabízených funkcí je i změna vzhledu programu</p>

Jednou z nabízených funkcí je i změna vzhledu programu

Jednou z nabízených funkcí je i změna vzhledu programu

Plná verze s funkcemi navíc

Aplikace Wise Care 365 je nabízena zdarma, ovšem lze zakoupit i verzi Pro, která obsahuje několik funkcí navíc. Především je to správce velkých souborů, správce kontextových menu a čistič soukromí. S placenou verzí získáte také neomezenou technickou podporu pro případ potíží s aplikací. Výrobce rovněž nabízí 60 denní záruku spokojenosti. Pokud nebudete s aplikací spokojeni, výrobce vám bez otázek vrátí vaše peníze, což je velmi seriózní nabídka.

Užitečný pomocník pro všechny

Zanášení systému zbytečnými soubory se nevyhne nikdo. Pokud tedy chcete mít počítač v neustále dobré kondici, je jeho čištění nutností. Aplikace Wise Care 365 obsahuje všechny potřebné nástroje, jejichž pomocí opravíte chyby i smažete zbytečné soubory. Nabízí velmi přehledné rozhraní a možnost zálohování pro ochranu před možnými problémy. Aplikace je zdarma, tak se ji rozhodně nebojte vyzkoušet.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty