Hlavní navigace

WinRAR 4.10 dostupný ve finální verzi

Po dlouhé řadě beta vydání konečně vyšla finální podoba další aktualizace oblíbeného archivačního programu. Ač se formálně jedná pouze o desetinovou aktualizace, seznam vylepšení je skutečně dlouhý.
Martin Tábor 19. 1. 2012

Sdílet

WinRAR se tradičně řadí k nejoblíbenějším programům, určeným pro práci s komprimovanými soubory pod oprečním systémem Windows. Svou oblibu si získal nejen díky kvalitnímu formátu, který nabízí příznivý poměr mezi účinností komprese a náročností na výpočetní výkon procesoru, ale i množstvím podporovaných konkurenčních formátů. Tedy kupříkladu .zip, .7z, ale i mnoha méně rozšířených. V současné době může být výhodou i nativní podpora 64 bitových instrukcí, která se v případě komprimačního programu může znatelně projevit v podobě zkrácení časů potřebných pro zabalení či rozbalení archivu.

WinRAR 4.10 (64-bit)

Nové verzi 4.10 předcházelo pět betaverzí i dostatečný čas na jejich průběžné testování. Nově přidané funkce by tak měly být dostatečně odladěné a zároveň byly odhaleny i chyby, které se do programu dostaly např. při vývoji hlavní verze 4.0 i dříve. Hlavní novinky jsou například:

  • tvorba ZIP archivů libovolné velikosti (dříve omezeno na 2 GB),
  • možnost rozdělení ZIP archivu na několik menších souborů,
  • vylepšená podpora šifrování,
  • zdokonalení převodu archivů na jiný formát,
  • nové atributy pro obsluhu z příkazové řádky.

Aplikace je legálně dostupná zdarma jako 40 denní shareware. Poté je nutné zakoupit konkrétní licenci nebo program odinstalovat. Česká lokalizace by měla být k dispozici v dohledné době.

Zdroj: rarlab.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty