Hlavní navigace

Windows Threshold: pro současné zákazníky zdarma

Windows 9 alias Windows Threshold je stále více frekventovaným tématem. Dle všech indicií má dorazit již začátkem příštího roku a v mnoha ohledech by mohl znamenat otočku o 180 stupňů. Pro uživatele 8.1 a 7 má být navíc zcela zdarma.
Martin Tábor 2. 7. 2014

Sdílet

Windows 8, potažmo 8.1, neznamenaly pro Microsoft žádný velký úspěch. To sice neplatí o technologické stránkce, kde redmontští programátoři odvedli skutečně obrovský kus práce, ale o naopak z velké části o rovině marketingové. V případě komerční firmy je pak pochopitelně spokojenost zákazníků v dlouhodobém horizontu tím hlavním. Dalším neméně důležitým faktem je, že oproti řadě konkurentů je Microsoft velmi orientován na firemní klientelu, která zkrátka Windows 8.x zatím nepřijala a nepomohlo tomu ani ukončení podpory Windows XP. Velké korporace i menší podniky tak zatím stále sází spíše na osvědčené Windows 7 se zárukou podpory do roku 2020, k nimž chovají IT správci větší důvěru a zároveň je jednodušší přeškolit pracovníky. Microsoft si tak snažil zachránit reputaci vydáním prvního aktualizačního balíčku Update 1 pro Windows 8, avšak i přes jistě přínosné novinky se z celkového pohledu stále jedná o nepatrnou změnu.

Budoucí Windows – ilustrační obrázek

Pro uživatelskou zkušenost mnohem zásadnější novinky by měly brzy dorazit v rámci balíčku Update 2, jenž bude rovněž zdarma, avšak problémem je již očekávaná příští major verze systému. Zdá se tak, že Microsoft přišel na způsob, jak alespoň udržet tempo prodejů současných Windows 8. Dle posledních zvěstí by totiž upgrade na příští Windows „Threshold“ mohl být pro majitele Windows 7 a 8.1 rovněž zdarma. Nejedná se však zatím o zcela potvrzenou informaci a přítomna mohou být i další omezení, např. v podobě data zakoupení systému apod.. Tak jako tak je poslední dobou patrný trend přechodu k předplaceným službám, a to nejen v oblasti softwaru i hardwaru. Očekávaný Threshold tak bude možná i v tomto ohledu revolucí a zájem zákazníků má vzbudit i jistý návrat k „běžnému“ desktopu.

Zdroj: zdnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty