Z tržních podílů jednotlivých mobilních operačních systémů prezentovaných společností Canalys lze vypočítat, kolik se kterého zhruba prodalo. Jedná se o data z prvního čtvrtletí tohoto roku.
Ačkoliv se o Windows Phone 7 vytváří dojem, že jde o jakž tak úspěšný systém, stejně dobře by se dalo mluvit o systému neúspěšném. V prvním čtvrletí se totiž prodalo pouhých 2,5 milionů telefonů s Windows Phone 7. To je tržní podíl menší jak 2,5%. Na to, že jde o nejnovější z operačních systémů, který ještě těží ze „spouštěcího efektu“, jde o velmi špatný výsledek.
S Androidem či iOS se Windows Phone 7 nemůže absolutně srovnávat. Jeho nejbližším soupeřem je operační systém Bada, který využívá pouze Samsung. Dokonce i ten je úspěšnější než Windows Phone 7. Přístrojů se systémem Bada se v prvním čtvrletí prodalo 3,5 milionů kusů.
Microsoft může jen doufat, že ho zachrání partnerství s Nokií. Ale už teď je jasné, že sám o sobě by si Windows Phone 7 smysluplný podíl na trhu vypracovat nedokázal. A to přes obří prostředky, které do něj Microsoft napumpoval a ještě napumpuje.
Zdroj: PCW