Hlavní navigace

Windows 8.1 obdrží integrovaný Skype

Martin Tábor

Microsoft jako nejvážnější zájemce zaplatil za Skype vskutku horentní "dolarovou" sumu. Z toho důvodu je i logické, že se danou technologii (značku) snaží co nejvíce využít, tudíž přítomnost Skype ve Windows 8.1 asi není nijak překvapující.

Sdílet

Čas běží rychle, a tak od chvíle, kdy Skype definitivně spočinul v náručí redmondského giganta, již utekly dva roky. Možná je tak dobré připomenout, že ostatní zájemce tehdy Microsoft přeplatil sumou ve výši asi 8,5 miliardy amerických dolarů. To je opravdu hodně a nabízely se tak v podsatě jen dva různé scénaře. Microsoft mohl Skype jako konkurenci definitivně „pohřbít“, což by však nebylo příliš efektivní, nebo naopak využít na maximum.

Ilustrační obrázek – Windows 8.1 Preview

Redmond se nakonec rozhodl pro druhou možnost, avšak nutno říci, že ke zmíněnému cíli nijak nespěchá. Trvalo dlouho, než vyšla „použitelná“ verze pro Windows Phone a v případě Windows 8 byl Skype pro „Metro“ dokončen teprve v den uvedení původních Win 8 na trh. Rané vydání navíc neobsahovalo řadu důležitých funkcí. V případě finálních Windows 8.1 však bude situace již zcela jiná a současná dotyková aplikace Zprávy (podporující ještě zaniklý Messenger), bude zcela nahrazena integrovaným Skypem. Je to tak velmi logický krok, který Microsoft neučinil dříve jistě jen proto, že zkrátka nestihl vývojářské práce. Ani aktuální Windows 8.1 Preview však prozatím Skype neobsahují a musíme si tak počkat na finální vydání, které by mělo vyjít někdy koncem léta či na podzim.

Zdroj: theverge.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty