Hlavní navigace

Windows 8 se objeví příští rok

Ačkoliv se s tím tak nějak počítalo, oficiálně o termínu vydání operačního systému Windows 8 dosud nic nezaznělo. Šéf Microsoftu Steve Ballmer však mlčení prolomil a potvrdil, že se Windows 8 objeví příští rok.
David Sillmen 25. 5. 2011

Sdílet

Na konferenci Microsoft Developer Forum šéf Microsoftu potvrdil, že operační systém Windows 8 vyjde příští rok, jak se všeobecně očekávalo. Mezi ním a Windows 7 tak bude velmi krátká doba, což je ale dáno tím, že Windows 7 bylo především reakcí na neúspěch Windows Vista a je postavené na jeho základě. Pokud by Windows Vista byl úspěšný operační systém, dost možná by Windows 7 ani nevzniklo. Teprve Windows 8 tak bude představovat další skutečně významný vývojový krok.

Steve Balmer se nechal slyšet, že se Windows 8 ponese na vlně změny přístupu k počítačům uživateli. Bez bližšího upřesnění se odvolával na přirozeném ovládání. Ostatně nejde o nic nového – už Bill Gates byl fascinován myšlenkou ovládání gesty a vůbec větší intuitivností práce s počítačem. Windows 8 ale pravděpodobně zase tak zásadní změnu představovat nebudou. Největší novinkou tak nejspíš bude podpora ARM procesorů. Balmer také přislíbil, že se v příštích měsících budeme o Windows 8 dozvídat stále více informací.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty