Hlavní navigace

Windows 10 Unlock: letní Desítky odemknete i zatleskáním

Letní Windows 10 Anniversary Update přinese mnoho novinek a budou mezi ně patřit i nové způsoby přihlašování. Z nepohodlného zadávání hesla se tak do pár let stane nejspíš opravdu jen přežitek.
Martin Tábor 13. 4. 2016

Sdílet

Tradiční přihlašování pomocí jména a hesla není pohodlné a v dnešní době již ani dostatečně bezpečné. Týká se to především služeb dostupných z internetu, ale platí to vlastně obecně. S Windows 10 přišla zatím malá revoluce s názvem Windows Hello, což je technologie využívající kompatibilní kamerky v některých noteboocích a telefonech. K systému se pak přihlásíte pomocí rozpoznání obličeje, a to velmi bezpečně, jelikož technologie Microsoftu pracuje s infračerveným spektrem a stereoskopicky.

Windows 10 Unlock

Letní upgrade Desítek však možnosti odemknutí PC velmi rozšíří. Nová funkce Windows Unlock dokáže spolupracovat např. s telefonem spárovaným přes Bluetooth a je jedno, jestli to bude Android nebo iOS. Na přihlašovací obrazovce stisknete mezerník a přihlášení jednoduše potvrdíte na notifikace v telefonu. Další možností budou fitness náramky – zatím byl zmíněn jen Microsoft Band 2, kdy stačí po usednutí k počítači provést předvolené gesto (např. zatleskat). Ve hře jsou i USB klíčenky se speciálním tlačítkem a NFC. Pro Windows Hello se však plánuje podpora i v prohlížeči Edge.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty