Hlavní navigace

Windows 10 pokračují ve vývoji. Nová verze za půl roku

Creators Update je tu již pár týdnů s námi, a i když ho popravdě valná část uživatelů stále nemá, Microsoft pozvolna začíná s vývojem dalšího upgradu. Ten by měl nově vycházet pravidelně každých šest měsíců.
Martin Tábor 16. 5. 2017

Sdílet

Microsoft vypustil Creators Update k běžným uživatelům a v programu Insider se záhy objevila nová sestavení. Pakliže chcete získat přehled, situace je aktuálně takováto. Minulý upgrade měl označení 1607 a název Anniversary Update (příp. Redstone 1). Tuto verzi asi stále používá nejvíce lidí, ale postupně probíhá povýšení na zcela aktuální vydání s číslem 1703 označované právě jako Creators Update či také Redstone 2.

Windows 10 za půl roku – zatím jen fantazie

Díky několika kumulativním aktualizacím (ano, finální build Creators Update zkrátka nebyl dokonalý) již mají nejnovější Windows 10 přesné označení 15063.250, přičemž číslo za desetinnou čárkou se zvyšuje s každou kumulativní aktualizací – již potřetí.

Průzkumník s panely

Spolu se záplatováním aktuálního Creators Update však vývojáři zvládají i přípravy na další vydání, a tak k testerům zapojeným v programu Windows Insider doputovala už další tři sestavení. Zatím nic zásadního nepřináší – Microsoft se pustil např. do refactoringu jádra OneCore (zpřehledňování zdrojového kódu). Tím si vývojáři připravují půdu pro přidávání nových funkcí. Poslední sestavení 16179 však pár nových věcí přeci obsahuje. Tzv. Power Throttlingem – aplikace (či záložky prohlížeče) na pozadí běží ve speciálním úsporném módu, kdy Windows přinutí CPU ujídat mnohem méně elektrické energie. Windows Subsystem for Linux (Ubuntu na Windows) zíkal přímý přístup ke COM portům. Novinky jsou i v Hyper-V.

Tmavé téma 

Potřebujete-li od nějaké aplikace trvalý výkon, lze to nastavit přes Správce úloh. Jak jsme již zmínili, Microsoft se nedávno zavázal přinášet novinky do Windows 10 v půlročních intervalech. To je častěji než dosud. Hodně se spekuluje i o novém vzledu uživatelského rozhraní Neon. Oficiální návrhy sice zatím nikdo neviděl, ale zato je už internet plný představ nejrůznějších designérů. Možné tak nakonec je, že se (byť neoficiálně) některými z nich inspiruje samotný Microsoft.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty