Hlavní navigace

Windows 10 Insider 16215: obří příval novinek

Nejnovější veřejné testovací sestavení Windows 10 přineslo spoustu zajímavých novinek - stále více se prosazuje nový vzhled prostředí Fluent Design a zajímavější je i procházení webu prohlížečem Edge.
Martin Tábor 20. 6. 2017

Sdílet

Poslední Insider Preview je zatím dostupné pouze v nejméně stabilní větvi Fast Ring, ale právě proto je v něm k otestování nejvíce nového. Změn si lze všimnou na první pohled a dotkly se nabídky Start i Centra akcí. V prvním případě se rozšířily možnosti ručního nastavení velikosti, kdy velikost nabídky Start již „neposkakuje“ po předem nastavených krocích, ale myší můžete rozměry skutečně upravit dle svého přání na pixel přesně.

Windows Insider Preview (16215)
 

Možná zajímavější je inovované Centrum akcí (pravý okraj obrazovky). Oznámení dostaly tvar obdélníku a především se začala shlukovat podle typu nebo aplikace, z které pochází. Microsoft Edge se i přes nespornou pokročilost technologií a kompatibilitu s HTML5 učí v oblasti uživatelského rozhraní základům. Je na tom vlastně podobně jako Opera, avšak s tím rozdílem, že Microsoft vytvořil kompletně nový prohlížeč – musí dopilovat GUI a navíc programuje vlastní jádro.

Novinky v Microsoft Edge

Opera jako základ použila Chromium. Nejnovější sestavení Edge se tedy konečně naučilo připnout záložky (což umí i IE11) a přepnout do celoobrazovkového režimu pomocí klávesy F11. Vylepšeno bylo i čtení elektronických knih ve formátu e-pub, kde např. můžete využít několika barev ke zvýraznění textu.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty