Hlavní navigace

Windows 10 Insider 14971: nové 3D Malování dorazilo

Nejnovější testovací sestavení Windows 10 Insider Preview konečně přineslo budoucí Paint 3D i na počítače uživatelů. Každý zájemce si tak může vyzkoušet, jaká bude náhrada stařičkého Malování.
Martin Tábor 30. 11. 2016

Sdílet

V nejrychlejší testovací větvi Fast Ring programu Windows Insider se objevil build 14971 – obsahuje mnoho novinek. Nové Malování pak rozhodně není jedinou, která stojí za zmínku. Microsoft zapracoval i na prohlížeči Edge, který v poslední verzi dokáže otevřít formát EPUB. To ocení především milovníci elektronických knih a dobrou zprávou je, že Edge se pochopitelně vyskytuje i coby defaultní prohlížeč v mobilní verzi Windows 10. EPUB si tak odteď budete moci snadno otevřít téměř na jakémkoli zařízení, a to bez instalace dalších programů.

Nové Microsoft Paint 3D

O co více je však zajímavá univerzální aplikace MS Paint 3D Preview. Ve veřejném buildu se vyskytuje vůbec poprvé a uživatelům nabídne zcela nové možnosti kreativního vyžití. Jak jsme psali v nedávném článku, Paint 3D je oproti staršímu Frash Paint optimalizovaný i pro ovládání myší, ale přitom umožňuje velmi jednoduše vytvářet působivé plastické obrázky. Budoucnost aplikace by měla být slibná – z Windows zřejmě zcela vytlačí stařičké bitmapové Malování, které bylo od svého zrodu vlastně inovováno jen minimálně.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty