Hlavní navigace

Windows 10 Insider 14965: virtuální touchpad na dotykové obrazovce

Přípravy dalšího velkého upgradu Windows 10 pokračují a aktuálně je na řadě sestavení 14965. To přináší více než dlouhý seznam oprav, ale možná i trochu nečekanou novinku - touchpadem můžete ovládat třeba i tablet.
Martin Tábor 16. 11. 2016

Sdílet

Nejnovější testovací vydání Insider Preview je zatím pochopitelně dostupné jen ve větvi Fast Ring, ale kvůli zpožděnému uvolnění jazykových balíčků také navíc jen uživatelům anglické verze. Microsoft již prozradil, že jarní upgrade Windows 10 neponese označení Redstone 2, ale Creators Update. A proč? Kvůli zaměření většiny novinek a vylepšení, které budou dle Microsoftu cílit na kreativní uživatele. Jedním z takových vylepšení je např. i „3D“ malování Microsoft Paint.

Virtuální touchpad ve Windows 10 IP 14965

Zatím poslední build obsahuje něco jako virtuální touchpad, jak je viditelné na screenshotu výše. Leckdo by se mohl pozastavit nad tím, k čemu vlastně virtuální dotykový touchpad na již tak dotykovém displeji je. Má nahradit ten reálný a půjde jím např. ovládat kurzor na připojené druhé obrazovce. Nové verze 1.2.9 se dočkaly třeba poznámky Sticky Notes, které jsou opět chytřejší v oblasti rozpoznávání textu (bohužel ne v češtině). Chytrého inkoustu se poté týká menší plejáda dalších vylepšení.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty