Hlavní navigace

Windows 10 Insider 14361 vychází pro mobily i počítače

Microsoft vydal další testovací build Windows 10, který se již opravdu blíží do finále. Letní Anniversary Update má vyjít příští měsíc, takže hlavním úkolem vývojářů je především nalézt a odstranit všechny vážné chyby.
Martin Tábor

Sdílet

Nejnovější sestavení Windows 10 povýšilo na 14361, a protože Microsoft nedávno sjednotil číslování buildů „velkých“ a mobilních Desítek, upgradu se dočkají i majitelé telefonů s Windows Mobile. Poslední build je zatím dostupný pouze v nejrychlejším (alias nejméně stabilním) kanálů Fast Ring, což však většině testerů zcela jistě nevadí. Zásadních novinek vlastně ani není mnoho a řada z nich se týká zánovního prohlížeče Edge, který dostal i nový doplněk LastPass (bezpečný správce hesel). Na svět se dostaly také další nové ikony pro Blu-ray disk a tlačítko pro připojení k síti v centru akcí.

Nastavení má ve světlém tématu bílou barvu (v tmavém je černé)
 

Již v minulých buildech představená funkce Windows Ink se dočkala dalších vylepšení a např. délka pravítka již odpovídá displeji Surface Booku. Domácím uživatelům pak asi nic neříká virtualizační funkce Hyper-V Container, kterou ovšem letní vydání bude také zvládat. Šikovnější je i Cortana, ale česky pořád neumí. Kromě výše zmíněného byly odstraněny desítky chyb, z nichž některé se týkaly i samožného uživatelského rozhraní – v UWP aplikacích se nešlo pohybovat pomocí šipek na klávesnici, Edge občas zobrazoval divný šedý pruh po levé straně atd.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty