Hlavní navigace

Windows 10 Insider 14291: prohlížeč Edge má konečně doplňky

Netrvalo dlouho a Microsoft přispěchal s dalším sestavením Windows 10 pro Insidery. Build 14291 přináší očekávanou podporu doplňku v Edge, který se tak vlastně stává konkurenceschopným prohlížečem.
Martin Tábor 24. 3. 2016

Sdílet

Na klasická rozšíření či doplňky nový prohlížeč od Microsoftu zatím stále čeká. Konečně se však dočkala alespoň ukázková verze Windows 10, jejíž uživatelé (tzv. Insideři) již mohou otestovat první tři doplňky přímo z dílen Microsoftu. Nutno říci, že právě rozšíření jsou něčím, co může učinit MS Edge konkurenceschopným a neodvést dosavadní uživatele Internet Exploreru třeba k Chromu – právě s ním budou doplňky pro Edge téměř zcela kompatibilní a výojáři je tak prakticky jen zabalí pro druhý prohlížeč a umístí na Windows Store. 

Windows 10 [14291] – rozšíření pro Edge

V současném sestavení je však rozšíření potřeba instalovat ručně a stahovat můžete první tři – Microsoft Translator, Mouse Gestures a Reddit Enhancement Suite. Seznam novinek však nekončí a Edge se naučil třeba připnout karty (stejné chování jako u Chromu či Firefoxu). V posledním sestavení Windows 10 se zlepšila i aplikace Mapy, která již umí zobrazit více výsledků vyhledávání a má přepracované rozhraní navigace. Rozvoj vlastní mapové aplikace je pro Microsoft aktuálně kriticky důležitý, jelikož Nokia koncem měsíce definitivně zařízne mapy HERE pro Windows.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty