Hlavní navigace

Windows 10 Insider 14251: novinky hlavně pod kapotou

Microsoft v letošním roce uvedl už třetí testovací sestavení Windows 10 pro desktop, z nichž to aktuální srovnává číslování s Windows 10 Mobile. Velký skok tak nic zvláštního neznamená a vydání jen opravuje chyby předchozí verze 11102.
Martin Tábor 3. 2. 2016

Sdílet

Vývoj Desítek jde kupředu, ale někdy se zdá, že Microsoft se s kódem lopotí úplně stejně, jako v případě mobilní varianty, která ne a ne dorazit. Téměř každé veřejné sestavení Insider totiž přichází na svět s celou řádkou známých chyb, které navíc umí dosti znepříjemnit život. Na druhou stranu je pravdou, že Microsoft umožnil nahlédnout pod pokličku mnohem více než kdykoli předtím, a tak veřejnost může spatřit, jak vypadají mnohem syrovější vývojové fáze.

Windows 10 Insider 11102

Chcete-li vyzkoušet testovací verze a stát se tzv. Insiderem, stále si můžete vybrat z několika větví. Ta nejstabilnější je předstupněm finálního vydání a většinou bývá poměrně použitelná. Letošní sestavení (11099, 11102 a ) jsou však zatím zcela na druhé straně spektra a instalují se jen v kanálu Fast Ring. Tam dostanete novinky nejdříve, ale jde v pravém slova smyslu o „alfa“ verzi. A teď už k deklarovaným změnám. V Redmondu se v současné době usilovně pracuje především na ladění jádra systému, takže ač programátoři dali sestavení do vínku 1200 změn, žádné nejsou na první pohled patrné.

Microsoft Edge 13.11102

Jedinou novou funkcí GUI, která navíc vychází z přání uživatelů, je nová kontextová nabídka s historií v prohlížeči Edge (na obrázku výše). Microsoft také přiznal, že Edge používá API, která nejsou aplikacím ve Windows Store přístupná, takže nová verze porohlížeče vyžaduje upgrade celého systému. Na minulém sestavení 11102 jste si také jen tak nezahráli Witcher 3, Fallout 4, Tomb Raider, Assassin's Creed nebo Metal Gear Solid – minimálně tyto hry totiž často padaly, což řeší aktuální sestavení 14251. Od této chvíle tak budou mít mobilní Desítky stejné označení jako desktopová varianta.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty