Hlavní navigace

Windows 10 Creators Update vyjde 11. dubna 2017

A je to venku. Tedy ne ještě aktualizace samotná, ale datum, kdy finální sestavení začne oficiálně proudit k běžným uživatelům. Jak to bude přesně probíhat a co dělat, se dočtete níže.
Martin Tábor

Sdílet

Microsoft konečně oficiálně zveřejnil datum uvolnění dalšího upgradu Windows 10. Stane se tak v úterý 11. dubna, avšak tento den rozhodně nebude platit pro všechny. V Redmondu sice akcelerovali vývoj nových funkcí, ale to s sebou pochopitelně přináší i řadu problémů v podobě možných neodhalených chyb, bezpečnostních nedostatků či nestability na různých platformách. Redmond tak bude uvolňovat tzv. Creators Update prostřednictvím běžných aktualizací ve vlnách, takže případné chyby zasáhnout menší počet uživatelů. Ti šťastnější již odbrží aktualizaci s novějšími záplatami.

Windows 10 Creators Update – sestavení 15063

Podle jakého klíče nebo jak dlouho bude aktualizace uvolňována, není známo, ale nejspíš nepůjde jen o zeměpisné hledisko. Microsoft musí otestovat stabilitu systému na různých konfiguracích počítačů. V dubnu také vyjde upgrade Windows 10 Mobile. Kdo je zapojen do testovacího programu Windows Insider, ten si může Creators Update „užívat“ již nyní. S největší pravděpodobností totiž jde o poslední sestavení 15063, jež už také obdrželo kumulativní aktualizaci 15063.11. Doporučujeme tedy ještě necelé dva týdny vydržet a nechat Microsoft vychytat „další brouky“. O novinkách a instalaci určitě vydáme samostatný článek.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty